Normalność sukcesem?

Sytuacja, w której bez większych problemów możemy dojechać na święta koleją powinna być normalnością, a nie powodem do ogłaszania sukcesu.

Wraz ze zbliżaniem się świąt Bożego Narodzenia wśród Polaków, którzy w tym okresie wybierają się w podróż koleją, wzrastał niepokój: czy tak jak w poprzednim roku doświadczą bałaganu i chaosu. Przede wszystkim w powodu nieumiejętności przygotowania rozkładu jazdy, który odpowiadałby rzeczywistości, w mniejszym stopniu ze względu na opady śniegu i zły stan techniczny kolejowego taboru. Gdy przyszedł czas podróży mogliśmy odetchnąć z ulgą: pociągi jeździły zgodnie z planem, obyło się bez większych problemów, choć niektóre składy miały za mało wagonów. Dantejskie sceny z zeszłego roku, gdy kupowaliśmy bilety na nieistniejące pociągi, które miały odjeżdżać z nieistniejących peronów się nie powtórzyły. Jednak czy nowy minister transportu odniósł sukces, bo podległy jego resortowi przewoźnik państwowy PKP Intercity tym razem nie zawiódł? Nie. Po prostu wykonał to co leżało w zakresie jego normalnych obowiązków. Sukcesem byłoby np. wyraźne podniesienie warunków w jakich podróżujemy, a do tego jeszcze daleko. Nie powinniśmy więc minimalistycznie uznawać za sukces to, co powinno być normalnością.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Bogumił Łoziński

Bogumił Łoziński

Zastępca redaktora naczelnego „Gościa Niedzielnego”, kierownik działu „Polska”.
Pracował m.in. w Katolickiej Agencji Informacyjnej jako szef działu krajowego, oraz w „Dzienniku” jako dziennikarz i publicysta. Wyróżniony Medalem Pamiątkowym Prymasa Polski (2006) oraz tytułem Mecenas Polskiej Ekologii w X edycji Narodowego Konkursu Ekologicznego „Przyjaźni środowisku” (2009). Ma na swoim koncie dziesiątki wywiadów z polskimi hierarchami, a także z kard. Josephem Ratzingerem (2004) i prof. Leszkiem Kołakowskim (2008). Autor publikacji książkowych, m.in. bestelleru „Leksykon zakonów w Polsce”. Hobby: piłka nożna, lekkoatletyka, żeglarstwo. Jego obszar specjalizacji to tematyka religijna, światopoglądowa i historyczna, a także społeczno-polityczna i ekologiczna.

Kontakt:
bogumil.lozinski@gosc.pl
Więcej artykułów Bogumiła Łozińskiego