Sposób dyskusji lewicy na temat uchodźców pokazuje mentalność tej formacji: ideologia odbiera jej zdolność racjonalnego myślenia.
16.09.2015 11:25 GOSC.PL
W debacie na temat przyjmowania uchodźców środowiska lewicowo-liberlne ogarnął amok. Uważają, że należy ich przyjąć bezwarunkowo i natychmiast, a kto ma inne zdanie jest mordercą dzieci.
Środowiska konserwatywne uważają, że sprawa powinna być głęboko przeanalizowana, że należy rozważyć za i przeciw i wybrać drogę, która ratowałaby potrzebujących przed śmiercią, ale jednocześnie uwzględniała nasze możliwości i uwarunkowania kulturowe. Gdy wskazują oni na niebezpieczeństwa, jakie mogą być związane z przyjęciem uchodźców, lewica oskarża ich, że chcą ich śmierci.
Drastycznym przykładem tego zjawiska była dyskusja w ostatniej “Loży prasowej” w TVN24. Piotr Skwieciński z „W Sieci” był przeciwny przyjmowaniu do naszego kraju uchodźców. Zwrócił uwagę, że zwiększy to prawdopodobieństwo ataków terrorystycznych, gdyż muzułmanie będą mieli środowiska, w których będą mogli funkcjonować. W odpowiedzi Paweł Wroński z „Gazety Wyborczej” insynuował, że Piotr Skwieciński popiera topienie uchodźców i strzelanie do nich. Publicysta „W Sieci” protestował przeciwko takim stwierdzeniom, a gdy P. Wroński kontynuował atak, wyszedł ze studia. Jeden z uczestników debaty zwrócił publicyście „Gazety Wyborczej”, że powinien przeprosić Piotra Skwiecińskiego, ale ten ani myślał.
To wydarzenie bardzo dobrze pokazuje mentalność lewicy. Piękne hasła humanitaryzmu, ratowania uchodźców, miłosierdzia itp. stają się dla nich ideologią, którą wszyscy powinni wyznawać, a jeśli tego nie robią, to są „mordercami”.
Lewica nie pierwszy raz pokazała, że nie potrafi dyskutować, szanować odmienne opinie. Jej mentalność opiera się na bolszewickiej zasadzie – każdego, kto nie klaszcze w naszym rytmie, należy zniszczyć.
Bogumił Łoziński
Zastępca redaktora naczelnego „Gościa Niedzielnego”, kierownik działu „Polska”.
Pracował m.in. w Katolickiej Agencji Informacyjnej jako szef działu krajowego, oraz w „Dzienniku” jako dziennikarz i publicysta. Wyróżniony Medalem Pamiątkowym Prymasa Polski (2006) oraz tytułem Mecenas Polskiej Ekologii w X edycji Narodowego Konkursu Ekologicznego „Przyjaźni środowisku” (2009). Ma na swoim koncie dziesiątki wywiadów z polskimi hierarchami, a także z kard. Josephem Ratzingerem (2004) i prof. Leszkiem Kołakowskim (2008). Autor publikacji książkowych, m.in. bestelleru „Leksykon zakonów w Polsce”. Hobby: piłka nożna, lekkoatletyka, żeglarstwo. Jego obszar specjalizacji to tematyka religijna, światopoglądowa i historyczna, a także społeczno-polityczna i ekologiczna.
Kontakt:
bogumil.lozinski@gosc.pl
Więcej artykułów Bogumiła Łozińskiego