Pełne nienawiści wypowiedzi Stefana Niesiołowskiego to nie polityczny folklor, one mogą być inspiracją do popełnienia zbrodni.
30.10.2014 13:00 GOSC.PL
Trwa dyskusja na temat Stefana Niesiołowskiego, który po raz kolejny użył sformułowania poniżającego innych. Tym razem nazwał krytykujące go media określeniem „pisowskie śmieci”, a mówił to w kontekście publicystki Joanny Lichockiej.
Katalog obelg, którymi poseł PO obrzuca innych, jest niezwykle bogaty. – Cymbał, bydło, obrzydliwy załgany hipokryta, małpiarnia, plankton w wysychającej kałuży, frustraci, plugawe i obrzydliwe, zbydlęcenie, paranoik, pornogrubasy, ćwok, karaluch, prostak, obłuda – to tylko niektóre epitety używane przez profesora nauk biologicznych.
Trzeba tu podkreślić dwa niezmiernie ważne aspekty. Wszystkie te inwektywy mają personalny charakter – zostały skierowane do konkretnej osoby. Do tego w sposób pełen nienawiści, wręcz jadu.
Uważam, że opinie, iż Platforma Obywatelska celowo toleruje, a wręcz zachęca swojego posła do takich zachowań, są jak najbardziej prawdziwe. Stefan Niesiołowski jest czołowym żołnierzem w wojnie, jaką PO prowadzi z PiS. Jednak przypadku posła PO nie można opisywać jedynie w kategoriach politycznych. Sprawa jest o wiele poważniejsza. Cztery lata temu zwolennik Platformy Ryszard Chyba zamordował pracownika biura poselskiego PiS Marka Rosiaka. W czasie procesu okazało się, że świadomość zbrodniarza kształtują określone media i politycy. Mówiąc wprost – bezpardonowe, a często pełne nienawiści ataki na PiS, prowadzone przez niektóre media oraz polityków, kształtowały świadomość zabójcy i stały się inspiracją do morderstwa. Pełne nienawiści wypowiedzi Stefana Niesiołowskiego o swoich adwersarzach z pewnością mogą wyzwolić w niektórych do działania, które również skończy się tragedią.
Pośle Niesiołowski – słowo potrafi zabić.
Bogumił Łoziński
Zastępca redaktora naczelnego „Gościa Niedzielnego”, kierownik działu „Polska”.
Pracował m.in. w Katolickiej Agencji Informacyjnej jako szef działu krajowego, oraz w „Dzienniku” jako dziennikarz i publicysta. Wyróżniony Medalem Pamiątkowym Prymasa Polski (2006) oraz tytułem Mecenas Polskiej Ekologii w X edycji Narodowego Konkursu Ekologicznego „Przyjaźni środowisku” (2009). Ma na swoim koncie dziesiątki wywiadów z polskimi hierarchami, a także z kard. Josephem Ratzingerem (2004) i prof. Leszkiem Kołakowskim (2008). Autor publikacji książkowych, m.in. bestelleru „Leksykon zakonów w Polsce”. Hobby: piłka nożna, lekkoatletyka, żeglarstwo. Jego obszar specjalizacji to tematyka religijna, światopoglądowa i historyczna, a także społeczno-polityczna i ekologiczna.
Kontakt:
bogumil.lozinski@gosc.pl
Więcej artykułów Bogumiła Łozińskiego