Rząd Plus

Sukces rządu Beaty Szydło, który wyraża się m.in. w 45-procentowym poparciu dla PiS, wynika przede wszystkim z działań, które dają Polakom nadzieję na realizację swoich aspiracji.

Z okazji półmetka kadencji prezes PiS Jarosław Kaczyński i premier Beata Szydło przedstawili dokonania rządu oraz plany na przyszłość. Pani Premier za największy sukces uznała przywracanie Polakom równych szans, przede wszystkim dzięki programowi 500 Plus. Niewątpliwie jest to osiągnięcie rządu, dzięki któremu przejdzie on do historii. Choć program ten ma wymiar materialny, ale nie tylko. Chodzi o stworzenie warunków dla godnego życia rodzin i zaspokojenia ich aspiracji. Jeśli rodziny przez lata nie było stać na komputer dla dziecka, to z pewnością mogło ono czuć się gorsze, niż lepiej sytuowani rówieśnicy. 500 Plus dał możliwość, aby to zmienić.

Podobnie w wielu innych sferach, np. możliwość wyjazdu na wakacje, co zresztą tak rozdrażniło „elity" III RP. Rząd ma osiągnięcia w zwiększaniu podmiotowości zwykłych Polaków, m.in. poprzez politykę społeczną, która jest skierowana do tych, którzy nie korzystali z sukcesów gospodarczych naszego kraju po 1989 r., a więc zdecydowanej większości. Oprócz 500 Plus chodzi o takie rozwiązania jak leki dla seniorów, podniesienie stawki godzinowej oraz kwoty najniższej emerytury, przywrócenie poprzedniego wieku emerytalnego czy skuteczna walka z bezrobociem.

Oczywiście nie wszystkie obietnice zostały zrealizowane, np. zwiększenie kwoty wolnej od podatku, likwidacja NFZ czy program Mieszkanie Plus. Według zapowiedzi premier Szydło program Mieszkanie Plus ma być priorytetem rządu na następne dwa lata. Są też sprawy, które należy ocenić negatywnie, jak konflikty z prezydentem wokół sądownictwa i armii czy zjawisko nepotyzmu i kolesiostwa.

W wyborach parlamentarnych Zjednoczoną Prawicę poparło ponad 37,5 proc. wyborców. Teraz osiąga w sondażach 45 procent. Ten wzrost jest z pewnością efektem przywracania równych szans. Sukces obozu władzy wynika z tego, że dał Polakom nadzieję na realizację ich aspiracji.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Bogumił  Łoziński Bogumił Łoziński Zastępca redaktora naczelnego i kierownik działu „Polska”. Wyróżniony Medalem Pamiątkowym Prymasa Polski (2006) oraz tytułem Mecenas Polskiej Ekologii w X edycji Narodowego Konkursu Ekologicznego „Przyjaźni środowisku” (2009). Ma na swoim koncie dziesiątki wywiadów z polskimi hierarchami, z Prymasem Polski kard. Józefem Glempem na czele, a także z kard. Josephem Ratzingerem (2004) i prof. Leszkiem Kołakowskim (2008). Autor publikacji książkowych, m.in. bestelleru „Leksykon zakonów w Polsce”.

Bogumił Łoziński

Zastępca redaktora naczelnego „Gościa Niedzielnego”, kierownik działu „Polska”.
Pracował m.in. w Katolickiej Agencji Informacyjnej jako szef działu krajowego, oraz w „Dzienniku” jako dziennikarz i publicysta. Wyróżniony Medalem Pamiątkowym Prymasa Polski (2006) oraz tytułem Mecenas Polskiej Ekologii w X edycji Narodowego Konkursu Ekologicznego „Przyjaźni środowisku” (2009). Ma na swoim koncie dziesiątki wywiadów z polskimi hierarchami, a także z kard. Josephem Ratzingerem (2004) i prof. Leszkiem Kołakowskim (2008). Autor publikacji książkowych, m.in. bestelleru „Leksykon zakonów w Polsce”. Hobby: piłka nożna, lekkoatletyka, żeglarstwo. Jego obszar specjalizacji to tematyka religijna, światopoglądowa i historyczna, a także społeczno-polityczna i ekologiczna.

Kontakt:
bogumil.lozinski@gosc.pl
Więcej artykułów Bogumiła Łozińskiego