Dialog wg prof. Fuszary

Zdyskredytować przeciwnika odmawiając mu kompetencji intelektualnych i zakończyć dyskusję – taką formę dialogu stosuje min. Małgorzata Fuszara.

Pełnomocnik ds. równości wystąpiła w radiowej Trójce, gdzie odpowiadała na pytania dziennikarza dotyczące konwencji przemocowej. Dokument ten jest ostro krytykowany przez środowiska konserwatywne, opiera się bowiem na ideologii gender. W rozmowie nie użyła jednak argumentów merytorycznych, które miałyby przekonać do konwencji, natomiast starała się dyskredytować jej przeciwników.

– Pod adresem konwencji są wysuwane kompletnie kłamliwe zarzuty. Te zarzuty są wysuwane przez osoby, które bardzo szybko czytały albo nie czytały konwencji, podpisy przeciwko konwencji są zbierane pod kłamliwymi stwierdzeniami, pana prezydenta też ktoś straszy (B. Komorowski jest za dodaniem do konwencji deklaracji, że jej zapisy będą interpretowane zgodnie z naszą konstytucją). Dodanie takiego oświadczenia ośmiesza Polskę na arenie międzynarodowej, ktoś usiłuje histerycznie wprowadzić pewien niepokój, który nie ma żadnych podstaw. Z prawnego punktu widzenia takie oświadczenia są absurdalne, mają uspokoić pewną histerię.  – To tylko próbka dialogu w wykonaniu obecnej minister ds. równości.

To, co zaprezentowała prof. Fuszara, pokazuje, na czym polega dialog prowadzony przez środowiska lewicowe, w tym przypadku ideologów gender, której pani pełnomocnik jest jedną z głównych przedstawicielek w Polsce. Kieruje m.in. Podyplomowymi Studiami nad Społeczną i Kulturową Tożsamością Płci Gender Studies.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Bogumił Łoziński

Bogumił Łoziński

Zastępca redaktora naczelnego „Gościa Niedzielnego”, kierownik działu „Polska”.
Pracował m.in. w Katolickiej Agencji Informacyjnej jako szef działu krajowego, oraz w „Dzienniku” jako dziennikarz i publicysta. Wyróżniony Medalem Pamiątkowym Prymasa Polski (2006) oraz tytułem Mecenas Polskiej Ekologii w X edycji Narodowego Konkursu Ekologicznego „Przyjaźni środowisku” (2009). Ma na swoim koncie dziesiątki wywiadów z polskimi hierarchami, a także z kard. Josephem Ratzingerem (2004) i prof. Leszkiem Kołakowskim (2008). Autor publikacji książkowych, m.in. bestelleru „Leksykon zakonów w Polsce”. Hobby: piłka nożna, lekkoatletyka, żeglarstwo. Jego obszar specjalizacji to tematyka religijna, światopoglądowa i historyczna, a także społeczno-polityczna i ekologiczna.

Kontakt:
bogumil.lozinski@gosc.pl
Więcej artykułów Bogumiła Łozińskiego