Piotr powiedział do Jezusa: „Oto my opuściliśmy wszystko i poszliśmy za Tobą, cóż więc otrzymamy?”
Jezus zaś rzekł do nich: „Zaprawdę, powiadam wam: Przy odrodzeniu, gdy Syn Człowieczy zasiądzie na swym tronie chwały, wy, którzy poszliście za Mną, zasiądziecie również na dwunastu tronach i będziecie sądzić dwanaście pokoleń Izraela. I każdy, kto dla mego imienia opuści dom, braci lub siostry, ojca lub matkę, dzieci lub pole, stokroć tyle otrzyma i życie wieczne odziedziczy”.
Słowa te liturgia odnosi dziś do św. Benedykta z Nursji, patrona Europy. Zostawił wszystko, czym żył wcześniej, i zamieszkał w pustelni w Subiaco, by życie poświęcić Bogu. Potem zbudował klasztor na Monte Cassino. Ułożył regułę, według której żył zakon przez niego założony. A zakon benedyktynów przyczynił się do chrystianizacji wielu rejonów Europy, miał też niezwykle silny wpływ na kształt europejskiej kultury. Św. Benedykt zostawił wszystko, oddał życie Bogu, a od Boga otrzymał tak wiele. Społeczeństwo Europy potrzebuje dziś takich Bożych szaleńców, którzy z całkowitego oddania się Chrystusowi wydobędą duchową siłę wprowadzania na nowo wartości chrześcijańskich do europejskiego domu.
Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.