Mate.O Akustyczny i Przyjaciele

Mate.O Akustyczny i Przyjaciele - Usiądź Przy Mnie - Na Żywo (DVD&CD)

Mate.O Akustyczny i Przyjaciele   Nowy koncertowy album Mate.O Akustyczny i Przyjaciele - Usiądź Przy Mnie - Na Żywo (DVD&CD) nagrany w toruńskim klubie Lizard King w grudniu 2011 roku.
Znajdują się na nim zupełnie nowe autorskie piosenki Mate.o oraz te najbardziej znane i kochane.
Całość została zagrana przez akustyczne gitarowe trio oraz znamienitych gości, instrumentalistów i wokalistów:

Trio:
Mate.O – głos, gitara akustyczna
Łukasz Pilch – gitara akustyczna
Tomasz Lipert – gitara akustyczna

Goście:
Natalia Niemen – głos
Irek Głyk – perkusja
Mirek Stępień – akordeon, gitara basowa, głos
Wojtek Gąsior – gitara basowa
Łukasz Kupczyński – mandolina, skrzypce

Utwory na CD/DVD:
1. Pocałunek
2. Zapominam siebie
3. Naucz mnie ciszy
4. Lekki jak ptak
5. Utkany
6. Ty i ja
7. Usiądź przy mnie
8. Musisz komuś służyć
9. Outro / Improwizacja
10. Szukaj jej
11. Outro / Improwizacja
12. Twoim być
13. Jestem Twój
14. Dobranocka dla

Mate.o Akustyczny / Usiądź przy mnie
mateoBand
„...Doceniam te chwile spotkań muzycznych, podczas których mamy czas i chęci nie tyle na to, aby zrealizować kolejny projekt w naszej muzycznej karierze, ale by spotkać się i opowiedzieć swoją historię, wyśpiewać siebie i dostrzec nawzajem. To jakby przybywając z rożnych stron rozpoznawać siebie na
skrzyżowaniu dróg, by słuchać i reagować. Okazuje się, że w takiej czasoprzestrzeni, w której jest znacznie więcej miejsca niż tylko na piosenkę autorska, swoistym muzycznym reagowaniem staje się improwizacja.
Spotkaliśmy się zatem na początku grudnia 2011 roku w toruńskim klubie Lizard King.
Współuczestniczyli, dosłownie będąc pośród nas Ci, którzy obserwując zza obiektywów kamer i aparatów fotograficznych oraz realizatorzy dźwięku, uwiecznili to zdarzenie, które niebawem ukaże się w formie wydawnictwa CD oraz DVD.
Inni świadkowie zdarzenia, to nasza wiernie przysłuchująca się publiczność, która przyjechała z przeróżnych zakątków Polski. Zagraliśmy nowe, premierowe piosenki oraz starsze, znane z poprzednich płyt, lecz które nie pojawiły się do tej pory na żadnym albumie w akustycznych aranżacjach. To było wyjątkowe spotkanie… mam nadzieję, że album usiądź przy mnie / na żywo choć w części odda klimat tego spotkania, muzykowania, koncertu..."

/ Mate.o /

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

chrzescijanskiegranie.pl

Dyskusja zakończona.

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Najnowszy numer

GN 14/2025

6 kwietnia 2025

ks. Adam Pawlaszczyk ks. Adam Pawlaszczyk Redaktor naczelny „Gościa Niedzielnego”, wicedyrektor Instytutu Gość Media. Święcenia kapłańskie przyjął w 1998 r. W latach 1998-2005 pracował w duszpasterstwie parafialnym, po czym podjął posługę w Sądzie Metropolitalnym w Katowicach. W latach 2012-2014 był kanclerzem Kurii Metropolitalnej w Katowicach. Od 1.02.2014 r. pełnił funkcję oficjała Sądu Metropolitalnego. W 2010 r. obronił pracę doktorską na Wydziale Prawa Kanonicznego UKSW w Warszawie i uzyskał stopień naukowy doktora nauk prawnych w zakresie prawa kanonicznego.

Co przywraca pokój

Jest malownicza. Jest dziwna. Prowokuje do pytań. Rozbudza tęsknoty. Daje do myślenia. Inspiruje do rozliczeń. Budzi nadzieję. Łagodzi wewnętrzne rozdarcia. Leczy rany. Nadaje sens. Nawet gdyby bardzo się starać, nie da się wymienić wszystkich cech przypowieści o marnotrawnym synu z 15. rozdziału Łukaszowej Ewangelii.

Więcej w Artykuł

Dodatki specjalne