Otwarto największą w Polsce Strefę Kibica

Po godz. 17 w centrum Warszawy otwarta została największa w Polsce Strefa Kibica. Ok. 100 tys. osób będzie mogło tam codziennie posłuchać muzyki na żywo, a w dni meczów obejrzeć spotkania na sześciu telebimach.

Strefa powstała na zlecenie stołecznego ratusza. Otacza Pałac Kultury i Nauki od południa, wschodu i północy. Gwiazdą imprezy otwarcia jest angielski piosenkarz Taio Cruz, znany ze współpracy z takimi gwiazdami muzyki pop jak Britney Spears, Kylie Minoque, Justin Timberlake czy Ke$ha. Jego koncert ma rozpocząć się o godz. 22.30.

Już przed godziną 17 przed wejściami do strefy zgromadziły się tłumy. Bramki otwarte zostały z 10-minutowym opóźnieniem. Każda z osób wchodzących przechodzi kontrolę odzieży i bagażu.

Na imprezę otwarcia przyszły m.in. wielopokoleniowe rodziny z małymi dzieci. Większość z osób wchodzących do strefy ma przy sobie gadżety związane z Euro: biało-czerwone koszulki, flagi, czapki. Część z nich ma też namalowane na twarzach biało-czerwone barwy.

Pierwszy koncert rozpocznie się o godz. 19. Na scenie wystąpi Sylwia Grzeszczak. Jej wydany w 2011 r. album "Sen o przyszłości" trafił na pierwsze miejsce listy najlepiej sprzedających się płyt i został nagrodzony podwójną platyną. Wokalistce, która na ostatnim festiwalu w Opolu zdobyła dwie nagrody, będą towarzyszyć raper Liber i zespół Ino Ros, finaliści programu "Must be the Music".

O godz. 20 na scenę ma wyjść Ray Wilson, w latach 1996-1999 wokalista brytyjskiej grupy Genesis. Wilson zaprezentuje zarówno własne piosenki, jak i przypomni najważniejsze utwory Genesis w aranżacjach wykorzystujących m.in. instrumenty smyczkowe.

Bezpośrednio przed koncertem gwiazdy wieczoru, Taio Cruza, na godz. 21.15 zaplanowano koncert grupy dziesięciu tenorów (The Ten Tenors) z Australii. Zespół wykonuje znane przeboje w popoperowych aranżacjach, na jego najnowszej płycie znalazły się m.in. nowe wersje takich hitów jak np. "Bohemian Rhapsody" i "The Show Must Go On" (z repertuaru Queen), "Against All Odds" (Phil Collins), "I Don't Want To Miss A Thing" (Aerosmith) i "Hey Jude" (The Beatles). Tenorom będzie towarzyszyć pianista Michael Manikus, orkiestra Marcina Partyki oraz wokalistki Ania Wyszkoni i Halina Mlynkova.

Przed, pomiędzy i po występach na żywo muzykę dla publiczności zgromadzonej na pl. Defilad ma puszczać DJ Paweł Pawelec. Czwartkową imprezę prowadzą Artur Orzech i Jacek Kurowski.

W kolejnych dniach Euro, pomiędzy 8 a 30 czerwca, strefa będzie otwarta od godz. 12. W dni spotkań piłkarskich - które będzie można śledzić na telebimach - zamknięcie strefy przewidziano na godz. 1 w nocy, a w dni niemeczowe - na godz. 23. Natomiast 1 lipca, kiedy w Kijowie ma się odbyć finał turnieju, zabawa w centrum Warszawy ma trwać do godz. 4 rano.

W strefie codziennie, oprócz 25 i 26 czerwca, mają odbywać się koncerty. Wśród gwiazd będą m.in.: Afromental i Milo Curtis (8 czerwca), T.Love i Poparzeni Kawą Trzy (12 czerwca), Blenders (16 czerwca), Eney i Bracia (21 czerwca), Zakopower (23 czerwca), Lady Pank (28 czerwca) i Kayah (1 lipca). Na największym telebimie przy głównej scenie na pl. Defilad będzie można obejrzeć archiwalne koncerty Queen, Madonny i Tiny Turner. 26 czerwca dwa spektakle da w strefie teatr Roma.

Program strefy kibica powiązano z wydarzeniami piłkarskimi. W dniu meczu Polska-Grecja (piątek) dominować ma klimat śródziemnomorski - wystąpią artyści z Grecji i Włoch. Z kolei 12 czerwca, gdy Polacy zmierzą się z Rosjanami, na scenie pojawią się zespoły z Rosji.

Ratusz, który chce, by do strefy przychodziły całe rodziny, zapowiada, że przygotowano atrakcje dla dzieci. Sponsorzy turnieju mają z kolei zorganizować m.in. turniej piłkarski dla młodzieży, spotkania z gwiazdami piłki nożnej, naukę tańca i kino letnie. W strefie ma działać też przedszkole. Między strefą kibica a Stadionem Narodowym w dni meczowe ma kursować linia autobusowa.

Kibice muszą pamiętać o zakazach wnoszenia do Strefy Kibica różnych przedmiotów. Chodzi nie tylko o broń, materiały pirotechniczne, butelki, kubki, puszki, substancje żrące i łatwopalne, gaz w aerozolu, kominiarki i alkohol, ale też np. parasole z ostrym końcem. Zakaz obejmuje też duże (większe niż o wymiarach: 25 cm na 25 cm na 25 cm) torby, plecaki, walizki oraz profesjonalny sprzęt fotograficzny i kamery. Nie będzie też można wnosić do Strefy Kibica i na stadion megafonów, syren i wuwuzeli (trąbek, które zdobyły popularność na mundialu w RPA w 2010 r.), a także kasków. Zakaz dotyczy też banerów i flag o wymiarach powyżej 2 m na 1,5 m.(PAP)

 

« 1 »
  • Ignas
    07.06.2012 19:34
    Proszę zauważyć jak mogą bolszewickie media kłamać. W dniu kiedy byłem z rodziną w Warszawie w obronie TV Trwam kłamały pseudo media, że jest ok 20 tys. A był cały plac i ulice zapełnione to jak taki mały placyk może pomieścić 100 tys. To pokazuje jak GW i TVN oraz sługusi Moskwy i Żydów kłamią i pomawiają Polaków.
    doceń 0
  • piotrp
    08.06.2012 12:20
    Zaraz, zaraz...ktoś z Redaktorów GN przekonywał 2 tygodnie temu na tym portalu, że antysemityzm w Polsce to jakaś wymyślona bajka. A tu proszę: "sługusi Moskwy i Żydów" odważnie pisze w swym komentarzu Ignas. Ciekawy jestem ilu jeszcze tak myśli, a nie napisało ?
    A to rasistowskie zachowanie kibiców Wisły podczas wczorajszego treningu Holendrów w Krakowie, to już chyba podpada pod hańbę, czy jeszcze nie ?
    doceń 1
Dyskusja zakończona.

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.