Z Gazety Wyborczej, Faktu, o2 i innych ciekawych portali dowiaduję się, że będę prowadził na stadionie Legii rekolekcje organizowane przez „kontrowersyjnego księdza”. Ha, ha...
16.07.2024 11:41 GOSC.PL
Nic o tym nie wiedziałem. Aż do tej chwili. Zapewne obdarzeni profetycznym duchem dziennikarze wiedzą więcej.
Rozumiem: sezon ogórkowy, skończyło się Euro, zdjęcia Yamala z Messim już nie zapewniają takiej klikalności jak przed tygodniem, a „incydent na wiecu wyborczym prezydenta Trumpa” (oryginalny tytuł Onetu!) powoli przestał rozpalać do czerwoności opinię publiczną. Trzeba o czymś napisać. Tylko o czym? A może o „kontrowersyjnym księdzu, który przed laty zasłynął tym że palił książki”?
Ksiądz Michał Olszewski już do końca życia będzie w mediach „egzorcystą od salcesonu”, a ksiądz Rafał Jarosiewicz, niestrudzony ewangelizator, który przyciągnął do Boga tysiące osób, prowadząc w całej Europie rekolekcje, będzie się kojarzył z akcją, podczas której sami wierni przynosili przedmioty, które stały się dla nich bożkami. Nieistotne, że to on zainicjował akcję „SMS z Nieba”, dzięki której ludzie dostawali na komórki biblijne cytaty, zebrał miliony na sprzęt medyczny podczas pandemii, ewangelizuje na letnich festiwalach techno czy „Przystanku Woodstock”, jest autorem wielu książek i wyspowiadał tysiące osób w mobilnym konfesjonale. Ważna jest łatka „kontrowersyjny”, bo jedynie ona zapewnia dziś klikalność.
Żenujące jest również to, że informację o tym, że będę prowadził rekolekcje na Żylecie skopiowało, bez zadania sobie trudu sprawdzenia wiarygodności źródła mnóstwo portali. Takie czasy: Ctrl+C, Ctrl+V.
Czy odrobina rzetelności w czasach pudelkowych niusów to naprawdę tak dużo? O tym, że będę głównym prowadzącym rekolekcje na Żylecie dowiedziałem się przed chwilką... Ksiądz Rafał też. No, ale on jest kontrowersyjny, więc pewnie „wiedział, a nie powiedział”.
Ps. Jestem rozczarowany, bo nastawiałem się bardziej na Camp Nou, czy Estadio Santiago Bernabéu, a nie na Łazienkowską...
Marcin Jakimowicz Urodził się w 1971 roku. W Dzień Dziecka. Skończył prawo na Uniwersytecie Śląskim. Od 2004 roku jest dziennikarzem „Gościa Niedzielnego”. W 1998 roku opublikował książkę „Radykalni” – poruszające wywiady z Tomaszem Budzyńskim, Darkiem Malejonkiem, Piotrem Żyżelewiczem i Grzegorzem Wacławem „Dzikim”. Wywiady ze znanymi muzykami rockowymi, którzy przeżyli nawrócenie i publicznie przyznawali się do wiary w Boga stały się rychło bestsellerem. Od tamtej pory wydał jeszcze kilkanaście innych książek o tematyce religijnej, m.in. zbiory wywiadów „Wyjście awaryjne” i „Ciemno, czyi jasno”.