Ludzie nie będą ginąć za nowego iPhone’a, a Ostatnie Pokolenie może co najwyżej obrzucić jajkami malarskie arcydzieło lub przykleić się do jezdni, wywołując irytację i politowanie. Oddanie życia za Tego, któremu się wierzy, budzi największy szacunek.
Męczennicy są zgrzytem w mechanizmie sytego, zadowolonego z siebie świata. „Rozciągano ich na ostrych muszlach i zadawano najrozmaitsze inne wyszukane tortury, by – jeśli to możliwe – skłonić ich do zaparcia przez przedłużającą się mękę. Wiele sztuczek wymyślił przeciw nim diabeł, lecz dzięki Bogu nikogo z nich nie przemógł” – pisano o męczeństwie św. Polikarpa, który… śpiewał na stosie, i jego towarzyszy. Znamy wiele poruszających świadectw męczenników pierwszych wieków. A jakie słowa zanotowalibyśmy obecnie? Czy dziś krew przelewana za Chrystusa robi na nas jakiekolwiek wrażenie?
To dla nas sygnał, że cenisz rzetelne dziennikarstwo jakościowe. Czytaj, oglądaj i słuchaj nas bez ograniczeń.
Marcin Jakimowicz
Urodził się w 1971 roku. W Dzień Dziecka. Skończył prawo na Uniwersytecie Śląskim. Od 2004 roku jest dziennikarzem „Gościa Niedzielnego”. W 1998 roku opublikował książkę „Radykalni” – poruszające wywiady z Tomaszem Budzyńskim, Darkiem Malejonkiem, Piotrem Żyżelewiczem i Grzegorzem Wacławem „Dzikim”. Wywiady ze znanymi muzykami rockowymi, którzy przeżyli nawrócenie i publicznie przyznawali się do wiary w Boga stały się rychło bestsellerem. Od tamtej pory wydał jeszcze kilkanaście innych książek o tematyce religijnej, m.in. zbiory wywiadów „Wyjście awaryjne” i „Ciemno, czyli jasno”.