Jak zorganizować wzruszającą oprawę ślubu kościelnego?

Ślub kościelny to wyjątkowe duchowe przeżycie i jedno z tych wydarzeń w życiu, które na długo pozostają w pamięci wszystkich biorących w nim udział osób. Warto więc zadbać o nadanie mu jeszcze bardziej nastrojowej oprawy.

Można to zrobić nie tylko za pomocą efektownych, kwiatowych dekoracji umieszczonych we wnętrzu świątyni, ale także zapewniając swojemu ślubowi wzruszającą, wyjątkową oprawę muzyczną. Nastrojowa muzyka może nam bowiem towarzyszyć nie tylko w trakcie hucznej zabawy weselnej, ale także w czasie składania przysięgi małżeńskiej!

Oprawa muzyczna ślubu kościelnego. O czym warto pamiętać?

Ceremonia zaślubin w kościele to jedno z najważniejszych wydarzeń nie tylko w życiu zakochanej pary, ale także jej rodziny i przyjaciół. Nic więc dziwnego, że młode pary przywiązują ogromną wagę do chwili, w której przed Bogiem, kapłanem i świadkami przysięgną sobie miłość na całe życie. Wyjątkowego charakteru tej chwili dodają dekoracje umieszczone w świątyni, a także muzyka, o którą w dzisiejszych czasach wcale nie musi troszczyć się tylko kościelny organista! Na tę okazję para może bowiem wynająć własnego wykonawcę – solistę lub zespół, który uświetni ceremonię swoją muzyką.

Oprawa muzyczna ślubu powinna posiadać religijny charakter. Może opierać się na mniej lub bardziej znanych, nastrojowych utworach, które będą wykonywane we własnej interpretacji przez wokalistę, zespół lub instrumentalistę w ustalonych momentach ceremonii. Dzięki temu uroczystość zyska bardziej osobisty charakter oraz stanie się wyjątkowa i jedyna w swoim rodzaju. Wykonywane na żywo pieśni religijne nie rzadko wzruszają do łez oraz potęgują emocjonalny charakter uroczystości. Ich dodatek zdecydowanie warto więc rozważyć, jeśli zależy nam na nadaniu ślubowi kościelnemu wzruszającej, wyjątkowej i unikalnej atmosfery.

Obecność muzyków w czasie ceremonii zaślubin należy zawsze uzgodnić z księdzem. W większości przypadków kapłani nie mają nic przeciwko, aby podczas ślubu kościelnego wystąpił zespół. Warto także ustalić z księdzem repertuar oraz program występu. Wybierając oprawę muzyczną ceremonii w kościele, należy jednak mieć na uwadze, że powinna być ona stosowna do okazji – podkreślać religijny charakter uroczystości oraz szacunek wobec sakramentu małżeństwa. Piosenki świeckie w kontekście liturgicznym mogą nie być bowiem odpowiednim wyborem.

Oprawa muzyczna ślubu w kościele. Komu ją powierzyć?

Oprawa muzyczna ślubu może zostać zrealizowana przez solistę, instrumentalistę lub zespół muzyczny. Można ją powierzyć zarówno wykonawcy z zewnątrz, wybranemu np. za pośrednictwem popularnych portali ślubnych, jak i kościelnemu organiście.

Organy to zdecydowanie najbardziej klasyczny, kościelny instrument muzyczny, który idealnie pasuje do charakteru ślubu kościelnego. Innymi instrumentami, które świetnie sprawdzą się w roli oprawy muzycznej ślubu kościelnego, są także skrzypce, harfa i wiolonczela. Ich dźwięki nadadzą każdej ceremonii romantycznego, nastrojowego i wzruszającego charakteru.

Na ślub kościelny warto rozważyć także występ solisty – wokalisty lub wokalistki, występujących a capella lub przy akompaniamencie instrumentów. Utalentowany solista zaprezentuje wybrane utwory we własnej interpretacji oraz sprawi, że ceremonia stanie się wyjątkowa.

Ciekawym pomysłem na urozmaicenie oprawy muzycznej ślubu w kościele może być także wybór chóru. Wielogłosowe harmonie wykonywane przez utalentowanych śpiewaków z pewnością poruszą do głębi serca gości oraz uczynią ceremonię zaślubin niezapominanym i niepowtarzalnym wydarzeniem.

Artykuł zewnętrzny zawierający reklamę MASTER4U Maciej Stypka

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..
TAGI: