Spawanie to obok cięcia, gięcia, toczenia i kucia jedna z podstawowych metod obróbki metali. Zobacz, jak można wykorzystać właściwości lasera do tworzenia trwałych spawów wysokiej jakości. Poznaj rolę nowoczesnych technologii spawania laserowego i ich zastosowanie w obiektach przemysłowych.
Na początku warto sprawdzić, dlaczego spawanie laserowe może wnieść nową jakość w obróbce metalu. Tradycyjne sposoby spawania, czyli MIG i MAG uważane są za najprostsze. Nieco od nich trudniejsza metoda TIG wymaga większych umiejętności spawacza, jednak zapewnia też większą precyzję. Od tych dwóch sposobów szybsze, prostsze i bardziej precyzyjne jest spawanie laserowe. Łączenie powierzchni za pomocą lasera wydaje się doskonałą alternatywą dla tradycyjnych metod.
Proces polega na nagrzewaniu powierzchni przy pomocy wiązki lasera – w ten sposób tworzy się prosty i mocny spaw. Powstała spoina ma właściwości fizyczne zbliżone do cech metalu bazowego. To zapewnia nie tylko dobrą wytrzymałość, ale też zadowalający efekt wizualny. Idealna spawarka laserowa dla Ciebie pomoże Ci zrealizować najbardziej ambitne projekty. Dzięki ogromnej precyzji, szybkiej pracy i powtarzalności efektów łączenie metalu będzie przebiegać szybko i sprawnie.
O przydatności spawania laserem na obiektach przemysłowych świadczą względy praktyczne. Elementy łączone przy pomocy spawarki laserowej mogą być spawane na miejscu. Urządzenia laserowe nie wymagają specjalnego przygotowania do pracy ani użycia dodatkowych materiałów. Są wygodne w użytkowaniu, bardzo wydajne i proste w obsłudze m.in. dzięki obecności przyjaznego panelu sterowania. Spawarki laserowe nadają się do spawania stali, aluminium i różnych stopów metali. Nawet skomplikowany spaw w trudno dostępnym miejscu może być wykonany przy pomocy tego poręcznego narzędzia.
Hale, magazyny i inne typowe rozwiązania stosowane w przemyśle i produkcji to miejsca, w których spawanie o dużej precyzji i wytrzymałości jest bardzo istotne dla bezpieczeństwa pracowników. Dlatego spawanie przy pomocy lasera doskonale sprawdza się podczas budowy i wykańczania takich wnętrz.
W obiektach przemysłowych spawarki laserowe wykorzystywane są m.in. do łączenia elementów rusztowania, dużych konstrukcji stalowych oraz profili aluminiowych. Co ważne, proces może odbywać się w dowolnym miejscu, bez potrzeby przemieszczania elementów na stanowisku pracy. Takie rozwiązanie sprzyja szybkiemu wykonaniu zadania.
Wybierz technologię spawania laserowego na dużych obiektach przemysłowych. Dzięki nim zapewnisz szybkie i trwałe łączenie ze sobą powierzchni elementów metalowych. Powstałe spawy odznaczają się wyjątkową precyzją i wytrzymałością. Jest to niezbędne do tego, by budować duże i ciężkie konstrukcje stalowe, które muszą utrzymać znaczne obciążenie.
Artykuł sponsorowany (whp)