2.II
Święto Ofiarowania Pańskiego to dzień szczególny dla osób, które realizują powołanie do świętości w zgromadzeniach i zakonach. Ich wieloraka posługa jest w życiu Kościoła nieodzowna.
Módlmy się o bardzo aktywny udział osób zakonnych w przygotowaniu i przebiegu peregrynacji Jasnogórskiej Matki Bożej w świętym wizerunku nawiedzenia w naszej Diecezji.
3.II IV Niedziela Zwykła.
Rodzina zaplanowana i ustanowiona przez Boga ma prowadzić do świętości. Warunki wejścia do Królestwa Bożego ogłosił Chrystus w Kazaniu na Górze. Pragniemy, aby każda rodzina spotkała się duchowo z Matką Bożą w czasie Jej nawiedzin i chętnie realizowała Jej zalecenia „Uczyńcie wszystko, cokolwiek wam powie Jezus”.
Módlmy się w intencji rodziców, którzy w dniu wczorajszym w Akcie Ofiarowania Dzieci oddali je Bogu.
4.II
Każdy Kościół lokalny, któremu przewodniczy biskup i któremu służy jest wspólnotą zbudowaną na fundamencie Słowa Bożego i Sakramentów św. We wspólnocie Kościoła powszechnego Kościoły lokalne odnajdują swą tożsamość (Jan Paweł II).
Módlmy się i intencji naszego Ks. Biskupa Andrzeja, aby program, jaki podejmuje w związku z peregrynacją Jasnogórskiej Matki Bożej w świętym wizerunku nawiedzenia przyniósł odnowę życia religijnego w Diecezji.
5.II
Grzech jest nieposłuszeństwem wobec Boga. Człowiek decyduje się na porzucenie drogi Bożych przykazań i błąka się po bezdrożach całymi latami. Trzeba wiele gorącej modlitwy, aby pomóc mu odnaleźć drogę do Domu Ojca, Którym jest Bóg. Jutro rozpoczynamy okres Wielkiego Postu.
Módlmy się, by był to czas nawrócenia do Boga tych, którzy od Niego odeszli zgubną drogą. Niech Maryja "Ucieczka grzeszników” oręduje do Boga za nami.
6.II Popielec
Kościół w dniu dzisiejszym odkrywa całą prawdę o człowieka „prochem jesteś i w proch się obrócisz”. Zanim „obrócisz się w proch” Kościół ukazuje drogę każdemu, kto pragnie zbawienia Słowem Chrystusa: "nawracajcie się i wierzcie w Ewangelię” (Mk 1,15).
Módlmy się, aby tegoroczny Wielki Post ukierunkował nas na spotkanie z Bogiem i Jasnogórską Matką Bożą w świętym wizerunku nawiedzenia.
7.II
Stoimy wobec ważnego pytania jak przeżyć Wielki Post. Gotowe wskazania podał Bóg przez proroka Izajasza : rozerwać kajdany złą, dzielić swój chleb z głodnym, wprowadzić do domu biednych tułaczy; nagiego, którego ujrzysz przyodziać i nie odwrócić się od współziomków (58,6-7).
Módlmy się, abyśmy byli wrażliwi na potrzeby innych jak Maryja, która z pośpiechem udała się do krewnej Elżbiety.
8.II
Jak mamy pościć, pytamy Jezusa, który nazywany był Nauczycielem Dobrym.
"Kiedy pościcie, nie bądźcie posępnymi jak obłudnicy. Ty zaś gdy pościsz, namaść sobie głowę, umyj twarz, aby nie ludziom pokazać że pościsz ale Ojcu twemu, a Ojciec twój który widzi w ukryciu odda tobie (Mt 6,16-18).
Módlmy się, abyśmy z radością przygotowali się wewnętrznie i zewnętrznie na święto Paschy i przyjście Jasnogórskiej Matki Bożej w świętym wizerunku nawiedzenia.
9.II
Modlitwa to rozmowa z Bogiem. W okresie przygotowania na spotkanie z Jasnogórską Matką Bożą w świętym wizerunku nawiedzenia peregrynującej po naszej ojczyźnie chcemy modlić się i dużo modlić się czyli rozmawiać z Bogiem na ten temat. Pan Jezus uczy nas prawdziwego sposobu modlitwy „Gdy chcesz się modlić, wejdź do swej izdebki, zamknij drzwi i módl się do Ojca twego, który jest w ukryciu, a Ojciec Twój, który widzi w ukryciu, odda tobie (Mt 6,5-6).
Za uczniami Jezusa wołamy dzisiaj „Panie naucz nas modlić się”.
oceń artykuł