Nowy numer 18/2024 Archiwum

Widok z okna przejdź do galerii

Jak oni to robią? W przepiękny sposób łączą tradycję i to, co nowe. U krakowskich franciszkanów pasjonująca historia spotyka nowy powiew Ducha. To stąd popłynęła w świat modlitwa papieża Franciszka o pokój. Gdyby 
nie było Rzymu, 
wtedy Kraków 
byłby Rzymem.

Światowe Dni Młodzieży. Ojciec Grzegorz Siwek napisał na Facebooku: „Mam nowego sąsiada, przyjechał na parę dni”. Facebookowa odpowiedź Karola Sobczyka, lidera wspólnoty Głos na Pustyni: „Papież Franciszek mówił: »Jeżeli nawet chodzisz co niedzielę do kościoła, modlisz się, ale nie wiesz, co dzieje się na twoim osiedlu, nie wiesz, że twój sąsiad cierpi i nie pomagasz, to taka wiara jest bardzo słaba. Jest to wiara bez Chrystusa!«. Wpadnij tam, bo a nuż czegoś potrzebuje?”.

Dostępne jest 11% treści. Chcesz więcej? Zaloguj się i rozpocznij subskrypcję.
Kup wydanie papierowe lub najnowsze e-wydanie.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Marcin Jakimowicz

Dziennikarz działu „Kościół”

Absolwent wydziału prawa na Uniwersytecie Śląskim. Po studiach pracował jako korespondent Katolickiej Agencji Informacyjnej i redaktor Wydawnictwa Księgarnia św. Jacka. Od roku 2004 dziennikarz działu „Kościół” w tygodniku „Gość Niedzielny”. W 1998 roku opublikował książkę „Radykalni” – wywiady z Tomaszem Budzyńskim, Darkiem Malejonkiem, Piotrem Żyżelewiczem i Grzegorzem Wacławem. Wywiady z tymi znanymi muzykami rockowymi, którzy przeżyli nawrócenie i publicznie przyznają się do wiary katolickiej, stały się rychło bestsellerem. Wydał też m.in.: „Dziennik pisany mocą”, „Pełne zanurzenie”, „Antywirus”, „Wyjście awaryjne”, „Pan Bóg? Uwielbiam!”, „Jak poruszyć niebo? 44 konkretne wskazówki”. Jego obszar specjalizacji to religia oraz muzyka. Jest ekspertem w dziedzinie muzycznej sceny chrześcijan.

Czytaj artykuły Marcina Jakimowicza