Pieniądz rodzi pieniądz

Nie warto chować pieniędzy w skarpecie. Tylko pomnażany pieniądz może przynieść nam zyski – choć inwestując, możemy także stracić.

Warto się zastanowić, co zrobić, by pieniądze, które posiadamy, przyniosły nam dodatkowe korzyści. Zachomikowane w skarpecie zachowują jedynie swoją nominalną wartość, zaś w sytuacji, gdy mamy do czynienia z wysoką inflacją, oznacza to nawet spadek ich realnej wartości. W takiej sytuacji lepiej jest „oddać je bankierom”, między innymi odkładając je na lokacie bankowej.

Dziękujemy, że z nami jesteś

To dla nas sygnał, że cenisz rzetelne dziennikarstwo jakościowe. Czytaj, oglądaj i słuchaj nas bez ograniczeń.

W subskrypcji otrzymujesz

  • Nieograniczony dostęp do:
    • wszystkich wydań on-line tygodnika „Gość Niedzielny”
    • wszystkich wydań on-line on-line magazynu „Gość Extra”
    • wszystkich wydań on-line magazynu „Historia Kościoła”
    • wszystkich wydań on-line miesięcznika „Mały Gość Niedzielny”
    • wszystkich płatnych treści publikowanych w portalu gosc.pl.
  • brak reklam na stronach;
  • Niespodzianki od redakcji.
Masz subskrypcję?
Kup wydanie papierowe lub najnowsze e-wydanie.
« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Stefan Sękowski

  • Anna
    09.07.2015 15:40
    Ja swoje pieniądze wpłacam na konta kilku instytucji. Są to: administracja domów mieszkalnych, RWE, PGNiG, operator sieci telefonicznej oraz dostawcy artykułów spożywczych. Bo jak opłacę wszystkie rachunki na początku miesiąca - to już tylko na jedzenie mi zostaje.

    A Panu, Autorze zostaje tyle, żeby oszczędzać? No, no - dobre pensje macie w GN...
    doceń 1
  • aaa
    10.07.2015 11:45
    Lepiej w skarpecie, niż zanosić do banku np. bardzo znanego i reklamowanego na G. Oferują niby "lokatę", z tym, że nieświadomy klient po wpłacie dowie się, że po wypłacie po 1 m-cu jest stratny 1600, po kilku m-cach nawet 1/4 kwoty, a gwarancja otrzymania pełnej kwoty jest dopiero po 4 latach od wpłaty. Oferta jest reklamowana jako lokata na 4,00 %.
    Jakoś żadne instytucje powołane do pilnowania porządku na rynku finansowym się tym nie zajmują.
    Ale dziennikarze pierwsi do wypisywania o konieczności inwestowania. Może warto zamiast tego publikować listy "naciągaczy" pod porządnym szyldem.
    doceń 1
Dyskusja zakończona.

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Najnowszy numer

GN 28/2024

14 lipca 2024

ks. Adam Pawlaszczyk ks. Adam Pawlaszczyk Redaktor naczelny „Gościa Niedzielnego”, wicedyrektor Instytutu Gość Media. Święcenia kapłańskie przyjął w 1998 r. W latach 1998-2005 pracował w duszpasterstwie parafialnym, po czym podjął posługę w Sądzie Metropolitalnym w Katowicach. W latach 2012-2014 był kanclerzem Kurii Metropolitalnej w Katowicach. Od 1.02.2014 r. pełnił funkcję oficjała Sądu Metropolitalnego. W 2010 r. obronił pracę doktorską na Wydziale Prawa Kanonicznego UKSW w Warszawie i uzyskał stopień naukowy doktora nauk prawnych w zakresie prawa kanonicznego.

Obdrapane serca

Z zachwytu nie mogłem się oprzeć, więc kliknąłem w reklamę przedstawiającą ścianę wypełnioną książkami. Książek było naprawdę dużo, całe metry, od podłogi po sufit, wszystkie poukładane równo na solidnych drewnianych półkach, kusiły powierzchownością i domyślnie zawartością.

Więcej w Artykuł