Bitwa o zabijanie

Francuski prezydent ma poważną wadę - dotrzymuje słowa. Właśnie realizuje swój przedwyborczy plan torpedę: sterroryzować Europę w kwestii eutanazji.

2m 15s

W sobotę w Strasburgu pierwsza z ośmiu debat o eutanazji. Debat społecznych – choć tak naprawdę nie wiadomo jak będą wyglądać. Organizator: Francja. To jeden z zapowiadanych przez Francoisa Hollande’a planów. Gdyby użyć dosadnego języka: plan eksterminacji starszych i niedołężnych. Dobicia chorujących.

Socjalistyczny prezydent powołał jak się okazuje 17 lipca tego roku spec komisję pod dowództwem Didier Sicarda. Szanowany we Francji profesor chwali się na łamach dziennika La Croix: „W kwestii eutanazji wolno mi wszystko. Pan prezydent dał mi tu wolność”. Brawo. Jestem pod wrażeniem. Francuzi z natury mają wyższe mniemanie o sobie, ale by stawiać siebie i swojego prezydenta wyżej niż Stwórcę, to już nie tyle brak pokory, co zwykła bezczelność. Te argumenty akurat nie robią we Francji wrażenia. To może z innej strony.

Bo co to znaczy, że komuś „wolno wszystko w kwestii eutanazji”? Odrzyjmy z woalu zakłamania to zdanie: „w kwestii mordowania starszych i chorych wolno mi wszystko”? Ciekawe czy panu profesorowi przeszłoby przez gardło? Jak taką deklarację przyjęłaby opinia publiczna? Instynkt humanistyczny podpowiada, że z oburzeniem – choć w dzisiejszym świecie już  chyba wszystko jest możliwe…. Za realizację  masowych mordów zarówno prezydent jak i prof. Didier powinni trafić za kratki. Bo jak dotąd za zabijanie w każdym kraju się tam trafia.

We Francji istnieje tzw. prawo Leonettiego, które pod ścisłymi regułami, w skrajnych wypadkach zezwala na zakończenie intensywnej terapii. Hollande zaś chce by teraz pacjent i jego rodzina mieli pełne prawo do decydowania o końcu swojego życia. Więcej, chce zmusić do zabijania swoich pacjentów lekarzy. „Chcemy tylko zaradzić depresji i rozpaczy, jaka ogarnia wielu Francuzów” – tłumaczy. projektu.

Kłopot w tym, że Holland planuje sterroryzować całą Europę swoimi błyskotliwymi projektami. Już to kiedyś w historii przerabialiśmy. Jak w przypadku in vitro, czy aborcji dokonujemy tu z uśmiechem na ustach zwykłej selekcji ludzi, eliminujemy jednostki słabsze. Czy naprawdę tak trudno to zrozumieć?

Przeczytaj również: Eutanazja będzie prawem

« 1 »
oceń ten artykuł
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Joanna Bątkiewcz-Brożek