Co jest prawdziwą wartością rodziny?

Na konieczność zwrócenia uwagi na potrzeby najuboższych, a zwłaszcza dzieci i osób starszych wskazał Papież w dzisiejszym wpisie na Twitterze. Jak podkreśla abp Vincenzo Paglia, kierujący Papieską Radą ds. Rodziny Ojciec Święty nieprzypadkowo łączy te dwa wymiary życia coraz bardziej eliminowane przez współczesny świat.

20.08.2013 20:10 RADIO WATYKAŃSKIE

dodane 20.08.2013 20:10
0

Papież Franciszek napisał: „Nie możemy spokojnie spać, kiedy dzieci umierają z głodu, a starcy nie mają opieki lekarskiej.”

„Jestem przekonany, że Papież z wielką duszpasterską intuicją kolejny raz mówi o ścisłej relacji między dziećmi i starcami, by pokazać pełną wartość rodziny i życia. Przecież to właśnie między tymi skrajnymi punktami realizuje się zarówno życie społeczne jak i życie Kościoła. Zatem nie można z życia wyeliminować jego początku; nie pozwalając dzieciom przychodzić na świat, czy też jego końca; eliminując starców na drodze eutanazji – podkreśla abp Paglia. – Te słowa Papieża mogą się, co niektórym wydawać wręcz banalne, ale on dotyka tu najważniejszych punktów współczesnej kultury charakteryzującej się obojętnością, skoncentrowanej na tym, co przemijalne i przyjemne. Przypomnijmy sobie tutaj chociażby wizytę Franciszka na Lampedusie. Powiedziałbym, że zadaniem nas chrześcijan jest złożenie na nowo w jedną całość ikony rodziny. Rodziny składającej się z dzieci, nastolatków, osób dojrzałych i starców, zarówno zdrowych, jak i chorych. W tym sensie życie, które pozbawione byłoby dzieci i starców, porównać można do drzewa, któremu pozostał tylko pień, a które nie ma ani korzeni, ani gałęzi”.

1 / 1