Pamiętamy o dzieciach, które odeszły

W Polsce każdego roku prawie 50 tys. rodzin doświadcza straty dziecka: ponad 40 tys. kobiet przeżywa poronienie, 2 tys. dzieci rodzi się martwych, a kolejne 5 tys. umiera przed ukończeniem 18-u lat z powodu chorób i wypadków

Dzisiaj (15 października) obchodzony jest Dzień Dziecka Utraconego. Z tej racji w Radomiu Mszę św. w kościele pw. św. Rodziny celebrował ks. Sławomir Adamczyk, diecezjalny duszpasterz rodzin.

W spotkaniu uczestniczyła m.in. Aneta Krawczyk, która straciła swoje dziecko w siódmym tygodniu ciąży.

„Moje dziecko umarło - bądź ze mną” - to myśl przewodnia, która przyświeca obchodom Dnia Dziecka Utraconego. Rodzice, którzy stracili swoje dzieci, spotkają się dzisiaj (15 października) na Mszy św. w kościele pw. św. Jadwigi Królowej w Bydgoszczy.

„W Polsce każdego roku prawie 50 tys. rodzin doświadcza straty dziecka” - powiedziała Małgorzata Bronka ze Stowarzyszenia Rodziców po Poronieniu.



Każdy, kto chce się zwrócić z prośbą do stowarzyszenia, może wejść na stronę internetową www.poronienie.pl. Można znaleźć tam m.in. kilkaset artykułów dotyczących tego problemu.

Początek Eucharystii w Bydgoszczy o godz. 18.30.

Październik od ponad 20-u lat na świecie, a od 6-ciu w Polsce obchodzony jest jako miesiąc pamięci dzieci zmarłych, a dzień 15 października jako Dzień Dziecka Utraconego. W wielu miastach odbywają się spotkania rodziców po stracie, odprawione są również Msze św. w intencji zmarłych dzieci i ich rodzin.

« 1 »