Czy grozi nam plaga szczurów?

W pogłoskach o grożącej nam pladze szczurów jest wiele prawdy, jednak sprawa jest bardziej złożona, niż wielu mogłoby się wydawać. Co można z tym zrobić? I kto powinien się tym zająć?

Co jakiś czas, szczególnie w miesiącach letnich, w mediach – zarówno tradycyjnych, jak i społecznościowych – pojawiają się informacje o coraz większej liczbie szczurów biegających po ulicach. Tak było na przykład jesienią 2024 r., kiedy to portale internetowe rozpisywały się o Krakowie. W jednej z dzielnic tego miasta gryzonie miały biegać po balkonach i wychodzić w mieszkaniach z… toalet. Doszło wręcz do gorącej dyskusji na sesji rady miejskiej, w czasie której pokłócono się o to, kto powinien wziąć na siebie odpowiedzialność za walkę ze szczurzymi intruzami: miasto czy właściciele nieruchomości? Tymczasem – według medialnych doniesień – plaga szczurów nie jest wyłącznie problemem polskich miast. Czy rzeczywiście można mówić o pladze? A może to tylko sezonowe „wrzutki” tematów, oparte o relacje mieszkańców, którzy przecież od czasu do czasu mają w mieście okazję spotkać szczura?

Dziękujemy, że z nami jesteś

To dla nas sygnał, że cenisz rzetelne dziennikarstwo jakościowe. Czytaj, oglądaj i słuchaj nas bez ograniczeń.

W subskrypcji otrzymujesz

  • Nieograniczony dostęp do:
    • wszystkich wydań on-line tygodnika „Gość Niedzielny”
    • wszystkich wydań on-line on-line magazynu „Gość Extra”
    • wszystkich wydań on-line magazynu „Historia Kościoła”
    • wszystkich wydań on-line miesięcznika „Mały Gość Niedzielny”
    • wszystkich płatnych treści publikowanych w portalu gosc.pl.
  • brak reklam na stronach;
  • Niespodzianki od redakcji.
Masz subskrypcję?
Kup wydanie papierowe lub najnowsze e-wydanie.
« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wojciech Teister Wojciech Teister Dziennikarz, redaktor portalu „Gościa Niedzielnego” oraz kierownik działu „Nauka”. W „Gościu” od 2012 r. Studiował historię i teologię. Interesuje się zagadnieniami z zakresu historii, polityki, nauki, teologii i turystyki. Publikował m.in. w „Rzeczpospolitej”, „Aletei”, „Stacji7”, „NaTemat.pl”, portalu „Biegigorskie.pl”. W wolnych chwilach organizator biegów górskich.