To wielkie wyróżnienie dla polskich archeologów. I wielki wstyd dla resortu nauki, bo funduszy na prestiżowe badania trzeba szukać na internetowej zbiórce.
Egipt. Miejsce, w którym już tysiące lat przed narodzeniem Chrystusa rozwijała się zaawansowana cywilizacja. Starożytni Egipcjanie znali pismo, mieli rozwiniętą architekturę, medycynę, rolnictwo czy sztukę na poziomie, o jakim na terenach późniejszego Cesarstwa Rzymskiego w tym czasie nie śniono. Na wiele wieków przed założeniem Rzymu i złotym okresem Aten w dolinie Nilu rosła potęga faraonów. Właśnie tam ponad 4 tys. lat temu powstały monumentalne świątynie i grobowce, które do dziś robią ogromne wrażenie na każdym, kto je ogląda, i są milczącymi świadkami potęgi państwa położonego między morzami Śródziemnym na północy i Czerwonym na wschodzie.
To dla nas sygnał, że cenisz rzetelne dziennikarstwo jakościowe. Czytaj, oglądaj i słuchaj nas bez ograniczeń.
Wojciech Teister Dziennikarz, redaktor portalu „Gościa Niedzielnego” oraz kierownik działu „Nauka”. W „Gościu” od 2012 r. Studiował historię i teologię. Interesuje się zagadnieniami z zakresu historii, polityki, nauki, teologii i turystyki. Publikował m.in. w „Rzeczpospolitej”, „Aletei”, „Stacji7”, „NaTemat.pl”, portalu „Biegigorskie.pl”. W wolnych chwilach organizator biegów górskich.