Tu słowa pieśni liturgicznych mieszają się ze śpiewem: „My jesteśmy chłopcy z Zabrza, cała Polska o nas wie”. Kościół św. Józefa uważany jest przez wielu architektów i krytyków sztuki za najwspanialszą leżącą w Polsce świątynię okresu międzywojennego.
Naprawdę słychać piosenki trójkolorowych? – Mury są grube, więc piosenek nie słyszymy, ale doskonale, wiemy, gdy Górnik strzeli gola –uśmiecha się proboszcz ks. Józef Dorosz. Usytuowanie kościoła sprawiło, że jest on traktowany przez kibiców z Zabrza jako ich „domowy kościół”. Tu odbył się pogrzeb legendy 14-krotnych mistrzów Polski Stanisława „Leona” Sętkowskiego, którego dzwonek rozpoczynał mecze ekipy z Roosevelta. –Kościół pełen był ludzi w szalikach. Choć jest spory, część nie zmieściła się i stała na zewnątrz – opowiada proboszcz. – Jedna z parafianek zagadnęła mnie później: „Co to było? Przejeżdżam i widzę: Zabrze na kolanach!”.
To dla nas sygnał, że cenisz rzetelne dziennikarstwo jakościowe. Czytaj, oglądaj i słuchaj nas bez ograniczeń.
Marcin Jakimowicz Urodził się w 1971 roku. W Dzień Dziecka. Skończył prawo na Uniwersytecie Śląskim. Od 2004 roku jest dziennikarzem „Gościa Niedzielnego”. W 1998 roku opublikował książkę „Radykalni” – poruszające wywiady z Tomaszem Budzyńskim, Darkiem Malejonkiem, Piotrem Żyżelewiczem i Grzegorzem Wacławem „Dzikim”. Wywiady ze znanymi muzykami rockowymi, którzy przeżyli nawrócenie i publicznie przyznawali się do wiary w Boga stały się rychło bestsellerem. Od tamtej pory wydał jeszcze kilkanaście innych książek o tematyce religijnej, m.in. zbiory wywiadów „Wyjście awaryjne” i „Ciemno, czyi jasno”.