Z wizytą u Kopciuszka

Od ciepłego pieca w podlaskich Okopach po opowieść: „Przerzuciliśmy ciało przez barierę na stronę rzeki, stojąc na zaporze twarzą w kierunku Włocławka”. Żoliborskie muzeum to porażająca historia o Kopciuszku – bo to właśnie znaczy po białorusku nazwisko Popiełuszko.

W kościele wycieczka za wycieczką, pielgrzymka za pielgrzymką. Mieszają się języki. Wchodzi akurat młoda ekipa z USA. Ludzie padają na kolana przed granitowym krzyżem i szepczą słowa litanii: „Wrażliwy na los pokrzywdzonych – módl się za nami; Dobry pasterzu ludzi pracy, uczący zło dobrem zwyciężać…”.

Dziękujemy, że z nami jesteś Wykup dostęp do całego materiału. Cena 1,00.

Wykupuję
Wykup dostęp do całego wydania:
Gość Extra nr 10 . Cena 14,00.

Wykupuję.
i czytaj nawet 10 tekstów za darmo.
Szczegóły znajdziesz TUTAJ.
Aby skorzystać z subskrypcji zarejestruj się i zaloguj.
« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Marcin Jakimowicz Marcin Jakimowicz Urodził się w 1971 roku. W Dzień Dziecka. Skończył prawo na Uniwersytecie Śląskim. Od 2004 roku jest dziennikarzem „Gościa Niedzielnego”. W 1998 roku opublikował książkę „Radykalni” – poruszające wywiady z Tomaszem Budzyńskim, Darkiem Malejonkiem, Piotrem Żyżelewiczem i Grzegorzem Wacławem „Dzikim”. Wywiady ze znanymi muzykami rockowymi, którzy przeżyli nawrócenie i publicznie przyznawali się do wiary w Boga stały się rychło bestsellerem. Od tamtej pory wydał jeszcze kilkanaście innych książek o tematyce religijnej, m.in. zbiory wywiadów „Wyjście awaryjne” i „Ciemno, czyi jasno”.