Co ci da DA? Duszpasterstwo akademickie w czasach indywidualistów

Jeśli pokochacie to, co kochają młodzi, to oni pokochają to, co im mówicie – ta intuicja Jana Bosko znakomicie sprawdza się w duszpasterstwach akademickich pokolenia „płatków śniegu”.

Obserwuję je od lat i widzę, że jedno się zmieniło: to codzienne zaangażowanie, a nie dwa, trzy spotkania w tygodniu i wyjście od czasu do czasu na pizzę. Realia tętniącego życiem duszpasterstwa to codzienne śniadanie ze studentami (przygotowywane przez nich, a zatem czasem pełne kulinarnych niespodzianek w rodzaju tostów z żółtym serem i dżemem), każdego dnia inny warsztat, grupy tematyczne, częste wyjazdy, formacja. Młodzi są kreatywni, czekają jedynie na to, aż się ich wypuści, da szansę wzięcia sprawy w swoje ręce. Wówczas przychodzą nawet o świcie, by przygotować dla innych śniadanie. Tak to działa na przykład u redemptorystów we Wrocławiu.

Dziękujemy, że z nami jesteś

To dla nas sygnał, że cenisz rzetelne dziennikarstwo jakościowe. Czytaj, oglądaj i słuchaj nas bez ograniczeń.

W subskrypcji otrzymujesz

  • Nieograniczony dostęp do:
    • wszystkich wydań on-line tygodnika „Gość Niedzielny”
    • wszystkich wydań on-line on-line magazynu „Gość Extra”
    • wszystkich wydań on-line magazynu „Historia Kościoła”
    • wszystkich wydań on-line miesięcznika „Mały Gość Niedzielny”
    • wszystkich płatnych treści publikowanych w portalu gosc.pl.
  • brak reklam na stronach;
  • Niespodzianki od redakcji.
Masz subskrypcję?
Kup wydanie papierowe lub najnowsze e-wydanie.
« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Marcin Jakimowicz Marcin Jakimowicz Urodził się w 1971 roku. W Dzień Dziecka. Skończył prawo na Uniwersytecie Śląskim. Od 2004 roku jest dziennikarzem „Gościa Niedzielnego”. W 1998 roku opublikował książkę „Radykalni” – poruszające wywiady z Tomaszem Budzyńskim, Darkiem Malejonkiem, Piotrem Żyżelewiczem i Grzegorzem Wacławem „Dzikim”. Wywiady ze znanymi muzykami rockowymi, którzy przeżyli nawrócenie i publicznie przyznawali się do wiary w Boga stały się rychło bestsellerem. Od tamtej pory wydał jeszcze kilkanaście innych książek o tematyce religijnej, m.in. zbiory wywiadów „Wyjście awaryjne” i „Ciemno, czyli jasno”.