Ostatni tom trylogii Wincentego Łaszewskiego poświęconej objawieniom maryjnym obejmuje stosunkowo krótki okres w historii, bo zaledwie 65 lat (w tomie pierwszym zawarto objawienia z dziewiętnastu wieków!).
Otwiera go opowieść o wizjach z włoskiego Ghiaie di Bonate, nazywanych „epilogiem Fatimy”. Maryja miała wielokrotnie pojawiać się tam w maju 1944 r. w otoczeniu różnych postaci i głosić orędzie na temat rodziny. Zamyka zaś książkę niezwykła historia objawienia w egipskim Al Warraq z 2009 r., które w oddawaniu czci Matce Bożej zjednoczyło chrześcijan i muzułmanów. Łaszewski dzieli opisywany przez siebie okres na dwa podokresy. W latach powojennych Maryja kładzie, jego zdaniem, nacisk na umocnienie Kościoła przez modlitwę, pokutę i ofiarę, ostrzega przed przeniknięciem złego ducha do jego struktur, prosi o modlitwę za kapłanów. W nowszych objawieniach słyszymy już o rozpoczynających się czasach ostatecznych, pojawiają się wizje końca świata i paruzji.
To dla nas sygnał, że cenisz rzetelne dziennikarstwo jakościowe. Czytaj, oglądaj i słuchaj nas bez ograniczeń.
Szymon Babuchowski Doktor nauk humanistycznych w zakresie literaturoznawstwa. W „Gościu” jest kierownikiem działu Kultura. Poeta, autor siedmiu tomów wierszy. Jest też pomysłodawcą i współautorem zbioru reportaży z Ameryki Południowej „Kościół na końcu świata” oraz autorem wywiadu rzeki z Natalią Niemen „Niebo będzie później”. Jego wiersze i teksty śpiewają m.in. Marcin Styczeń, Natalia Niemen, Stanisław Soyka i wykonawcy projektu Betlejem w Polsce.