Na obrazku prymicyjnym wypisał dewizę: „Daj mi moc przeciw nieprzyjaciołom Twoim”… Sześć lat później trafił do piekła. Stał się numerem 22666.
Gdy poproszono mnie o wygłoszenie konferencji na rekolekcjach dla włocławskich kleryków, wielu opowiadało o jego świadectwie. W naszych rozmowach na korytarzu potężnego seminarium z rdzawoczerwonej cegły jego nazwisko padało obok Popiełuszki (przy tutejszej tamie, powstałej w 1970 roku, wyłowiono ciało duszpasterza ludzi pracy) i Wyszyńskiego (tu formował się i był „awaryjnie” wyświęcony, gdy przed stu laty usłyszał od pana Radomskiego, katedralnego kościelnego: „Z takim zdrowiem to bardziej na cmentarz niż do ołtarza”). Trzecie nazwisko? Franciszek Drzewiecki. Formował się w mieście ceramiki, historycznej stolicy Kujaw, „gdzie ziemia licha, piachy niebywałe, kozy, dziewanna, sosny i rozstaje”, jak zaśpiewałby Edward Stachura.
To dla nas sygnał, że cenisz rzetelne dziennikarstwo jakościowe. Czytaj, oglądaj i słuchaj nas bez ograniczeń.
Marcin Jakimowicz Urodził się w 1971 roku. W Dzień Dziecka. Skończył prawo na Uniwersytecie Śląskim. Od 2004 roku jest dziennikarzem „Gościa Niedzielnego”. W 1998 roku opublikował książkę „Radykalni” – poruszające wywiady z Tomaszem Budzyńskim, Darkiem Malejonkiem, Piotrem Żyżelewiczem i Grzegorzem Wacławem „Dzikim”. Wywiady ze znanymi muzykami rockowymi, którzy przeżyli nawrócenie i publicznie przyznawali się do wiary w Boga stały się rychło bestsellerem. Od tamtej pory wydał jeszcze kilkanaście innych książek o tematyce religijnej, m.in. zbiory wywiadów „Wyjście awaryjne” i „Ciemno, czyi jasno”.