W kulturze rośliny, które mówią, są obecne od dawna. W literaturze czy przekazywanych z pokolenia na pokolenie legendach nietrudno było spotkać szepczący las czy porozumiewające się swoim kodem językowym rośliny. Chyba najbardziej znanym z przykładów są Tolkienowskie Enty – wyglądający jak drzewa opiekunowie lasu, którzy choć mówili powoli, to potrafili przeciągle ze sobą debatować.
W rzeczywistości rośliny rzeczywiście się ze sobą porozumiewają i wiemy o tej komunikacji coraz więcej. W ostatnich miesiącach ważny wkład w zasób wiedzy na ten temat włożyli polscy badacze z Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie i Uniwersytetu Przyrodniczego we Wrocławiu.
To dla nas sygnał, że cenisz rzetelne dziennikarstwo jakościowe. Czytaj, oglądaj i słuchaj nas bez ograniczeń.
Wojciech Teister Dziennikarz, redaktor portalu „Gościa Niedzielnego” oraz kierownik działu „Nauka”. W „Gościu” od 2012 r. Studiował historię i teologię. Interesuje się zagadnieniami z zakresu historii, polityki, nauki, teologii i turystyki. Publikował m.in. w „Rzeczpospolitej”, „Aletei”, „Stacji7”, „NaTemat.pl”, portalu „Biegigorskie.pl”. W wolnych chwilach organizator biegów górskich.