Odzew na akcje pomocy poszkodowanym w poznańskim pożarze jest duży. Ważne jednak, by udało się zgromadzić środki umożliwiające długofalowe działanie.
Kilka dni po tragicznym pożarze fragment poznańskiej ulicy Kraszewskiego, przy której stoi zniszczona kamienica, nadal pozostaje zamknięty. Na odcinku pomiędzy ulicami Słowackiego i Szamarzewskiego migają światła strażackich i policyjnych wozów. Nad kamienicą lata dron, za pomocą którego wykonywana jest dokumentacja fotograficzna. Przechodnie podchodzą do barierek i albo robią zdjęcia telefonami, albo po prostu w milczeniu przystają, by przyjrzeć się wydrążonemu przez wybuch budynkowi. – Mieszkam w Poznaniu i często jeździłam na Rynek Jeżycki, więc te ulice przemierzałam wielokrotnie. Jestem wstrząśnięta, poryczałam się, kiedy zobaczyłam to w telewizji. Ten ogień był tak potężny... – mówi z przejęciem pani Arleta.
To dla nas sygnał, że cenisz rzetelne dziennikarstwo jakościowe. Czytaj, oglądaj i słuchaj nas bez ograniczeń.
Szymon Babuchowski Doktor nauk humanistycznych w zakresie literaturoznawstwa. W „Gościu” jest kierownikiem działu Kultura. Poeta, autor siedmiu tomów wierszy. Jest też pomysłodawcą i współautorem zbioru reportaży z Ameryki Południowej „Kościół na końcu świata” oraz autorem wywiadu rzeki z Natalią Niemen „Niebo będzie później”. Jego wiersze i teksty śpiewają m.in. Marcin Styczeń, Natalia Niemen, Stanisław Soyka i wykonawcy projektu Betlejem w Polsce.