O niszczeniu demokratycznych standardów przez Parlament Europejski, jego wpływie na instytucje unijne oraz dominacji w nim ideologii liberalno-lewicowej mówi prof. Tomasz Grzegorz Grosse.
Bogumił Łoziński: Za kilka dni będziemy wybierać posłów do Parlamentu Europejskiego. Jakie znaczenie ma ta instytucja dla Unii Europejskiej?
Prof. Tomasz Grzegorz Grosse: Jest to jedna z najważniejszych instytucji UE, aczkolwiek przede wszystkim w warstwie szerzenia ideologii europejskiej. Od roku 1979, kiedy parlament zaczął funkcjonować w oparciu o powszechne wybory, dominują w nim ugrupowania liberalno-lewicowe. Ten wymiar propagandowy, opierający się na aksjologii lewicowej, jest bardzo istotny z punktu widzenia wpływania na postępowanie poszczególnych instytucji unijnych, ale też na legislację unijną.
To dla nas sygnał, że cenisz rzetelne dziennikarstwo jakościowe. Czytaj, oglądaj i słuchaj nas bez ograniczeń.
Bogumił Łoziński Zastępca redaktora naczelnego i kierownik działu „Polska”. Wyróżniony Medalem Pamiątkowym Prymasa Polski (2006) oraz tytułem Mecenas Polskiej Ekologii w X edycji Narodowego Konkursu Ekologicznego „Przyjaźni środowisku” (2009). Ma na swoim koncie dziesiątki wywiadów z polskimi hierarchami, z Prymasem Polski kard. Józefem Glempem na czele, a także z kard. Josephem Ratzingerem (2004) i prof. Leszkiem Kołakowskim (2008). Autor publikacji książkowych, m.in. bestelleru „Leksykon zakonów w Polsce”.