Po obejrzeniu serialu rodzi się pytanie, gdzie byli rodzice młodocianych aktorów, którzy występowali w programach Nickelodeonu.
Najgłośniejszy serial dokumentalny, jaki obecnie można obejrzeć na platformach VOD, nosi tytuł „Cisza na planie: mroczna strona dziecięcej telewizji”. Najgłośniejszy nie znaczy najlepszy, bo od strony realizacyjnej wiele można mu zarzucić, natomiast swoją popularność zawdzięcza tematowi, czyli owej mrocznej stronie dziecięcej telewizji. Chociaż wydarzenia, o jakich opowiadają występujący w nim rozmówcy, rozgrywały się w końcu lat 90. XX w. i na początku naszego wieku, przynajmniej część poruszanych w nim problemów związanych z aktorami, którzy brali udział w nagraniach, nie uległa dezaktualizacji. Po obejrzeniu dokumentu wielu rodziców z pewnością zastanowi się, czy pozwalać swoim dzieciom występować w filmach i programach telewizyjnych. A jeżeli już, to jak zadbać o ich dobro, by stres, jaki wiąże się z udziałem w nagraniach i programach, nie odbił się na ich kruchej psychice. Chociaż przykłady relacji, uznawanych dzisiaj za przemocowe, pomiędzy niektórymi członkami ekipy i młodymi aktorami pokazane w filmie mają jednoznaczną wymowę, nie można zapominać o odpowiedzialności, jaką za bezpieczeństwo swoich dzieci ponoszą rodzice.
To dla nas sygnał, że cenisz rzetelne dziennikarstwo jakościowe. Czytaj, oglądaj i słuchaj nas bez ograniczeń.
Edward Kabiesz Dziennikarz działu „Kultura”, w latach 1991–2004 prezes Śląskiego Towarzystwa Filmowego, współorganizator wielu przeglądów i imprez filmowych, współautor bestsellerowej Światowej Encyklopedii Filmu Religijnego wydanej przez wydawnictwo Biały Kruk.