Ola - radości jest tyle, że mamy w domu niebo

Życie z dzieckiem z zespołem Downa może być ogromną radością - przekonują rodzice Oli. Film dostarcza wielu wzruszeń a zarazem jest ważnym głosem w rozpoczynającej się w tym tygodniu w Sejmie debacie na temat aborcji.

"Mamy takie zadanie, żeby pokazywać światu i ludziom, że z niepełnosprawnością da się żyć. Jest może troszkę trudniej, troszkę inaczej, ale życie z niepełnosprawnym dzieckiem to nie jest koniec świata. Takie dziecko może być ogromną radością i może wnieść wiele dobra do rodziny, w której się wychowuje." mówią Joanna i Przemysław Bendkowski, rodzice urodzonej z zespołem Downa Oli. Przekonują, że dzięki Oli w ich życiu jest tyle radości, że czują się w domu jak w niebie.

Historia Oli została przedstawiona w najnowszym reportażu fundacji Grupa Proelio, zrealizowanym przez Damiana Żurawskiego.

Ola - radości jest tyle, że mamy w domu niebo
Grupa Proelio

Premiera filmu zbiega się z rozpoczynającą w czwartek w Sejmie debatą na temat aborcji. - Już za chwilę w Sejmie rozpatrywane będą aż 4 aborcyjne projekty przygotowane przez rządzącą koalicję. Projekty lekko różnią się skalą okrucieństwa, które ze sobą niosą, ale łączy je to, że każdy z nich zakłada prawo do zabicia dziecka z zespołem Downa aż do 24 tygodnia ciąży. Bardzo głęboko w pamięć zapadło mi zdanie, które przy okazji pierwszych masowych marszów aborcyjnych, w 2016 r., napisała Ola w mediach społecznościowych: "Czy jestem gorsza? Czy naprawdę tak bardzo chcesz, żeby mnie nie było?" Żaden człowiek nie powinien musieć stawiać takich pytań! Cieszę się, że dzisiaj możemy zaprosić do obejrzenia filmu, w którym przedstawiamy życie Oli. Z wypowiedzi rodziców Oli oraz jej brata płynie niesamowita dawka miłości i ciepła. Jakiż to kontrast wobec tego, co za chwilę usłyszymy w Sejmie. Po obejrzeniu tego filmu naprawdę trudno będzie stwierdzić, że Ola jest gorsza, a jej rodzice powinni byli mieć prawo do tego, by ją zabić.” – komentuje Zbigniew Kaliszuk, wiceprezes fundacji Grupa Proelio i koordynator kampanii „Każde życie jest cudem”, w ramach której nakręcony został reportaż

Grupa Proelio w ramach kampanii przedstawiła już dwadzieścia reportaży wideo oraz ponad 150 świadectw pisemnych przedstawiających poruszające historie osób, które kwalifikowały się do aborcji. Można z nimi się zapoznać poprzez stronę cudzycia.pl oraz media społecznościowe: Facebook, Instagram, 33 poruszające świadectwa życia i miłości ukazały się także w książce Zbigniewa Kaliszuka „Każde życie jest cudem”.

 

« 1 »
TAGI:

Grupa Proelio