Zabiliśmy. My

„Zabiliście Dawcę życia, ale Bóg wskrzesił Go z martwych” (Dz 3,15).

„Zabiliście Dawcę życia, ale Bóg wskrzesił Go z martwych” (Dz 3, 15)

Gdyby Piotr głosił kazania podobne do naszych homilii, czy konferencji nie ukrzyżowano by go – słyszę czasami podszyte ironią komentarze. To prawda. Piotr jest jednoznaczny, do bólu bezpośredni, nie owija w bawełnę, nie bawi się w dyplomację i polityczną poprawność. Mówi odważnie: to WY wydaliście Jezusa, to WY zaparliście się Go przed Piłatem, WY wyprosiliście ułaskawienie dla zabójcy, WY zabiliście Dawcę życia.

To kwintesencja dynamizmu Dziejów Apostolskich. „Nie bliżej nieokreśleni „Żydzi”. My.

To ja wydałem Jezusa na śmierć, osądziłem Go, zaparłem, stałem się Jego nieprzyjacielem, a On zmartwychwstał i wybaczył mi zdradę.

„Bóg nie ma żadnych złudzeń, co do naszej kondycji i stosunku, jaki do Niego żywimy – przypomina kard. Grzegorz Ryś – a pomimo tego przychodzi pielęgnować rany swoich wrogów. Przepaść nienawiści może zostać zasypana wyłącznie przez osobiście przeżyty moment, w którym otwierasz oczy i widzisz, że zachowałeś swoje życie tylko dzięki pomocy Tego, którego wziąłeś za swojego wroga”.

 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Marcin Jakimowicz Marcin Jakimowicz Urodził się w 1971 roku. W Dzień Dziecka. Skończył prawo na Uniwersytecie Śląskim. Od 2004 roku jest dziennikarzem „Gościa Niedzielnego”. W 1998 roku opublikował książkę „Radykalni” – poruszające wywiady z Tomaszem Budzyńskim, Darkiem Malejonkiem, Piotrem Żyżelewiczem i Grzegorzem Wacławem „Dzikim”. Wywiady ze znanymi muzykami rockowymi, którzy przeżyli nawrócenie i publicznie przyznawali się do wiary w Boga stały się rychło bestsellerem. Od tamtej pory wydał jeszcze kilkanaście innych książek o tematyce religijnej, m.in. zbiory wywiadów „Wyjście awaryjne” i „Ciemno, czyi jasno”.