Czy cesarzowa odkopała „drzewo, na którym ze śmierci życie tryska”? W jaki sposób weryfikowano wówczas autentyczność najcenniejszej relikwii chrześcijaństwa?
Zadął, ile sił w płucach. Tak głośno, że aż podskoczyłem. Potężny dźwięk poskręcanego szofaru przedarł się przez zgiełk wyprażonej słońcem Jerozolimy. Stałem pod Ścianą Płaczu, otoczony przez tłum skupiony wokół trzynastoletniego chłopca, który z przymocowanym do czoła skórzanym pudełeczkiem tefilin i zwojem Tory pod pachą świętował bar micwę.
To dla nas sygnał, że cenisz rzetelne dziennikarstwo jakościowe. Czytaj, oglądaj i słuchaj nas bez ograniczeń.
Marcin Jakimowicz Urodził się w 1971 roku. W Dzień Dziecka. Skończył prawo na Uniwersytecie Śląskim. Od 2004 roku jest dziennikarzem „Gościa Niedzielnego”. W 1998 roku opublikował książkę „Radykalni” – poruszające wywiady z Tomaszem Budzyńskim, Darkiem Malejonkiem, Piotrem Żyżelewiczem i Grzegorzem Wacławem „Dzikim”. Wywiady ze znanymi muzykami rockowymi, którzy przeżyli nawrócenie i publicznie przyznawali się do wiary w Boga stały się rychło bestsellerem. Od tamtej pory wydał jeszcze kilkanaście innych książek o tematyce religijnej, m.in. zbiory wywiadów „Wyjście awaryjne” i „Ciemno, czyli jasno”.