S. Janina Immakulata Adamska OCD, Święta Teresa od Jezusa, Flos Carmeli, Poznań 2011 s. 330
Masz tarapaty – jedź do Immakulaty. To powiedzenie utarło się wśród osób odwiedzających karmelitankę w Bornem-Sulinowie. Zmarła przed czterema laty s. Immakulata Adamska, pozostając w klasztornej klauzurze, promieniowała przez rozmowy zza krat oraz działalność pisarską. Z bogactwa duchowej apteki Karmelu proponowała swoim rozmówcom i czytelnikom lekarstwa największych mistrzów duchowości.
Jej wznowiona właśnie biografia Świętej Teresy od Jezusa nie tylko przybliża barwne życie i dzieło karmelitańskiej reformatorki, ale także stanowi obowiązkową lekturę dla wszystkich pragnących podążać terezjańską drogą doskonałości.
Choć, jak wyznaje skromnie s. Immakulata: „tylko święci mogą interpretować świętych. Teresa znała Boga przez doświadczenie. Trzeba by Go doświadczać tak jak ona, aby nie zniekształcić obrazu jej osobowości”.
Skorzystaj z promocji tylko do Wielkanocy!
Ks. Szymon Kiera