Rozmowę z watykańskim egzorcystą, o. Gabrielem Amorthem można zobaczyć na nowym powstałym portalu postapostolski.pl
Wywiad z włoskim duchownym jest częścią specjalnego filmu zrealizowanego przez Dominika Tarczyńskiego, założyciela strony Charyzmatycy.pl.
O. Amorth przypomina, że post, który jest wyrzeczeniem się pewnego dobra, ofiarą, prowadzącą do przemiany serca, sprzyja osiąganiu świętości, tak jak w przypadku św. Leopolda Mandića, kapucyna z Jugosławii, żyjącego w latach 1866-1944.
O. Gabriele Amorth dla Post Apostolski
PostApostolski.pl
„Wiele lata temu opowiadał mi pewien egzorcysta z Padwy, że czasami udawał się do klasztoru o. Leopolda, by w jego obecności odprawiać egzorcyzmy. Prosił ojca o asystowanie, o modlitwę i ten się zgadzał. Egzorcysta odmawiał wszystkie modlitwy, cały rytuał, ale bezskutecznie. Nic się nie działo. Na koniec o. Leopold wypowiadał słowa: 'Idź precz', i szatan odchodził. To wystarczyło, bo był człowiekiem świętym, który modlił się, pościł” – mówi ks. Amorth w rozmowie na stronie www.postapostolski.pl
Pomysłodawca strony, Benon Wylegała ze Zjednoczenia Apostolstwa Katolickiego w pallotyńskiej parafii w Bielsku-Białej podkreśla, że oprócz ogólnych informacji nt. dobrowolnego powstrzymania się od jedzenia, porad medycznych i duchowych, zdrowotnych przeciwwskazań w niektórych przypadkach, na portalu umieszczane są szczegółowe intencje ludzi przyłączających się do dzieła.
„Chodzi też o to, by katolicy chcieli bardziej dawać coś od siebie. By nie tylko prosili o modlitwę w konkretnych intencjach, lecz sami się do niej przyłączali; by mniej konsumowali a więcej dawali, by zobaczyli sens wyrzeczenia, rezygnacji i ofiary” – podkreśla Wylegała, który obecnie pości o chlebie i wodzie za przeżywających trudności duchowe kapłanów i osoby konsekrowane, oraz za kapłanów, którzy z różnych względów nie mogą odprawiać Mszy św.
Autorzy portalu podkreślają, że post jest powrotem do źródeł modlitwy chrześcijańskiej. Dziełu pobłogosławił ordynariusz bielsko-żywiecki bp Tadeusz Rakoczy.