W ciągu zaledwie kilku dni nadesłano aż 8 tys. zdjęć, które staną się częścią Wielkiego Portretu Jana Pawła II. W dniu beatyfikacji zawiśnie on na frontonie Świątyni Opatrzności Bożej w Warszawie. Docelowo wizerunek składał się będzie z setek tysięcy fotografii Polaków.
Organizatorzy zachęcają młodzież, by ta pomogła osobom starszym w wysyłaniu SMS-ów i przekazywaniu swoich zdjęć.
Beatyfikacyjny wizerunek Jana Pawła II będzie miał wymiary 22 m na 42 m, a powierzchnia siatki z portretem przekroczy 1400 m2. Na portrecie będzie mogło znaleźć się do 500 tys. zdjęć. W ciągu zaledwie kilku dni nadesłano aż 8 tys. fotografii, które staną się częścią papieskiego portretu. Ten zaś 1 maja, w dniu beatyfikacji Jana Pawła II, zostanie rozwieszony na frontonie Świątyni Opatrzności Bożej. Będzie to największy na świecie portret papieża-Polaka.
Aby dodać swoje zdjęcie należy wysłać SMS o treści „P” - jak portret - na nr 72551, a potem wejść na stronę www.portretjp2.pl i przesłać swoje zdjęcie. Organizatorzy akcji zachęcają młodych ludzi, by pomogli w tej operacji osobom starszym.
W rozmowie z KAI Piotr Gaweł, Prezes Zarządu Centrum Opatrzności Bożej, podkreślił, że wiele osób starszych telefonowało do Centrum podkreślając, że nie radzą sobie ze współczesnymi zdobyczami techniki. „Dlatego chcielibyśmy poprosić o to, by młodzi pomogli dziadkowi lub babci wysłać zdjęcie, by również oni mogli znaleźć się na tym wielkim wspólnym portrecie Polaków” - stwierdził Piotr Gaweł.
Zebrane podczas akcji zdjęcia utworzą portret Jana Pawła II, który zostanie również wyeksponowany na specjalnej wirtualnej wystawie w Muzeum Jana Pawła II i Prymasa Wyszyńskiego. Swoją fotografię na wizerunku Papieża będzie można zlokalizować poprzez wpisanie imienia, nazwiska i numeru telefonu.
Dochód z przesłanych SMS-ów zostanie przeznaczony w całości na Muzeum Jana Pawła II i Prymasa Wyszyńskiego - nowoczesne, narracyjne muzeum, które będzie świadectwem historii Polski oraz dramatycznych losów życia tych dwóch wielkich Polaków.
Zdjęcia, które staną się częścią portretu beatyfikacyjnego Jana Pawła II, można przesyłać do 31 maja br. Fotografie, które napłyną do 14 kwietnia, posłużą do stworzenia portretu, który zostanie rozwieszony na frontonie Centrum Opatrzności Bożej. Natomiast te nadesłane po tym terminie staną się częścią portretu cyfrowego, który oglądać będzie można w Muzeum Jana Pawła II i Prymasa Wyszyńskiego.