W czasie spotkania z dziennikarzami Wojciech Pawlak, od 1 października dyrektor TVP 2, poinformował o zmianach, jakie nastąpią w programach stacji.
Stwierdził m.in., że w tej serialowo-rozrywkowej stacji jest zbyt dużo programów informacyjnych i na antenie powinno pozostać tylko główne wydanie „Panoramy”, natomiast informacyjne programy lokalne zostaną ograniczone. Pawlak zapowiada jednocześnie poprawienie oferty filmowej, bo właśnie w jej braku upatruje małą popularność jesiennej ramówki.
Od marca znikną zapowiedzi programów przez prezenterki w studiu. Na jesień stacja przygotowuje dwa nowe seriale, w tym jeden dla młodszej widowni. 7 stycznia miał premierę autorski program Wojciecha Cejrowskiego zatytułowany „Wojciech Cejrowski – Boso przez świat”. Autor dzieli się z widzami podróżniczymi anegdotami, odgrywając niektóre z nich przed kamerami; innym razem prowokuje sytuacje, które mają upewnić widzów o prawdziwości jego doświadczeń. Widzowie będą towarzyszyć mu w rozmowach z miejscową ludnością, współuczestniczyć w karkołomnych próbach i działaniach, kibicować jego sporom i dyskusjom.
Wojciech Mann i Krzysztof Materna 5 lutego przedstawią premierowe wydanie swojego nowego programu „MC2 – maszyna czasu Manna i Materny”. Autorzy zestawiają „wczoraj” i „dziś”, porównują muzykę, rozrywkę, obyczaje, politykę i gospodarkę oraz inne dziedziny życia. Przypominają najciekawsze momenty emitowanego niegdyś w TVP programu „MDM” i pokazują widzom, co robią dzisiaj najciekawsi goście tamtej edycji.
Na antenie pojawi się także sobotnie wydanie programu „Pytania na śniadanie”, które tego dnia nazywać się będzie „Śniadanie z Dwójką”. Poprowadzi je Alicja Resich-Modlińska, szefowa nowej porannej redakcji TVP 2. Zobaczymy także nowe odcinki „Kopciuszka”.
Czy ten swego rodzaju powrót do przeszłości i chęć rozbawienia widza za wszelką cenę przyniesie oczekiwane przez szefostwo TVP 2 wyniki? Może w końcu telewizja publiczna rozpocznie również produkcję seriali, które bez zakłamania opowiadając o historii i współczesności Polski, dorównają popularnością tym zdjętym z małego ekranu.
To dla nas sygnał, że cenisz rzetelne dziennikarstwo jakościowe. Czytaj, oglądaj i słuchaj nas bez ograniczeń.
W telewizji - Edward Kabiesz