Bronić prześladowanych chrześcijan

Warszawa. W Sejmie ukonstytuował się 3 marca parlamentarny zespół ds. przeciwdziałania prześladowaniom i dyskryminacji chrześcijan na świecie.

Zespół liczy 27 parlamentarzystów ze wszystkich klubów, jest także jeden poseł z klubu SLD Stanisław Rydzoń. – Cieszę się, że jest to zespół ponadpartyjny – podkreśla w rozmowie z GN jego przewodniczący poseł PJN Jan Filip Libicki (na zdjęciu). Zastępcami posła PJN są Dariusz Lipiński z PO i Tadeusz Woźniak z PIS.

Na pierwszym spotkaniu uzgodniono program działania. Na najbliższe parlamentarzyści chcą zaprosić przedstawicieli organizacji „Pomoc Kościołowi w potrzebie”, aby przedstawili prześladowania chrześcijan na świecie. Chcą też rozmawiać o tym problemie z przedstawicielami wszystkich Kościołów chrześcijańskich w Polsce. – Gdy już zdobędziemy konieczną wiedzę, chcemy zapraszać na spotkania z zespołem ambasadorów tych krajów, w których dochodzi do prześladowania chrześcijan – tłumaczy poseł Libicki.

Jak podkreśla, będzie to jedna z form nacisku na te kraje, aby zaprzestały takich praktyk. Inną formą aktywności zespołu będzie przygotowanie specjalnych rezolucji w sprawie konkretnych ataków na chrześcijan. Szef zespołu ujawnił, że jego członkowie nie wykluczają zajmowania stanowiska wobec ataku na chrześcijaństwo, do jakiego dochodzi w Polsce, na przykład ze strony byłego posła PO.

Libicki przypomina, że był inicjatorem specjalnego apelu Sejmu dotyczącego obrony praw chrześcijan, który powstał po ataku na kościół koptyjski w Aleksandrii w Egipcie. Ta rezolucja została jednogłośnie już zaakceptowana przez Komisję Spraw Zagranicznych i w najbliższym czasie trafi pod głosowanie Sejmu.

Dziękujemy, że z nami jesteś

To dla nas sygnał, że cenisz rzetelne dziennikarstwo jakościowe. Czytaj, oglądaj i słuchaj nas bez ograniczeń.

W subskrypcji otrzymujesz

  • Nieograniczony dostęp do:
    • wszystkich wydań on-line tygodnika „Gość Niedzielny”
    • wszystkich wydań on-line on-line magazynu „Gość Extra”
    • wszystkich wydań on-line magazynu „Historia Kościoła”
    • wszystkich wydań on-line miesięcznika „Mały Gość Niedzielny”
    • wszystkich płatnych treści publikowanych w portalu gosc.pl.
  • brak reklam na stronach;
  • Niespodzianki od redakcji.
Masz subskrypcję?
Kup wydanie papierowe lub najnowsze e-wydanie.
« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Fakty i opinie - bł