Zapisane na później

Pobieranie listy

Zakażmy zamrażania ludzi

Rzeszów. Pod projektem obywatelskiej ustawy, która zakazuje zamrażania ludzkich zarodków, zbiera podpisy Stowarzyszenie Contra in Vitro, założone przez grupę chrześcijan z Rzeszowa i okolic. W ciągu miesiąca zebrali już 30 tysięcy podpisów.

Fakty i opinie - prze

|

GN 48/2010

dodane 05.12.2010 22:03

Stowarzyszenie zaangażowało się w tę inicjatywę, bo wiele wskazuje na to, że w tej kadencji Sejm nie uchwali ustawy bioetycznej, która miała uregulować sprawę sztucznego zapłodnienia. Politycy mogą być zainteresowani odwlekaniem prac nad nią, żeby przed wyborami nie narazić się ani zwolennikom, ani przeciwnikom in vitro.

Wielka dyskusja o in vitro skończyłaby się wtedy niczym. Jeśli jednak Contra in Vitro uda się zebrać 100 tys. podpisów, Sejm będzie musiał zająć się obywatelskim projektem. Będzie wtedy szansa na uzyskanie większości w Sejmie, bo na zakaz zamrażania ludzi w fazie embrionalnej zgadza się duża grupa posłów: zarówno zwolennicy projektów posłanki Wargockiej i posła Piechy z PiS, jak i posła Gowina z PO.

„Fakt, iż codziennie do ciekłego azotu trafiają kolejne istnienia ludzkie skazane na niegodne trwanie i bardzo niepewną przyszłość, jest największym złem. Lepiej zlikwidować największe zło, a potem przejść do szczegółowych problemów” – proponują im członkowie Contra in Vitro.

W projekcie ustawy jest też zapis, który ma wyeliminować z procesu produkcji ludzi „na szkle” weterynarzy, których powszechnie zatrudniają dziś polskie kliniki in vitro. Według obywatelskiego projektu, człowiekiem, także w fazie embrionalnej, może zajmować się tylko lekarz medycyny. Projekt zmian w ustawie o zawodach lekarza i dentysty oraz listę na podpisy można wydrukować ze strony www.contrinvitro.pl.

Dziękujemy, że z nami jesteś

To dla nas sygnał, że cenisz rzetelne dziennikarstwo jakościowe. Czytaj, oglądaj i słuchaj nas bez ograniczeń.

W subskrypcji otrzymujesz

  • Nieograniczony dostęp do:
    • wszystkich wydań on-line tygodnika „Gość Niedzielny”
    • wszystkich wydań on-line on-line magazynu „Gość Extra”
    • wszystkich wydań on-line magazynu „Historia Kościoła”
    • wszystkich wydań on-line miesięcznika „Mały Gość Niedzielny”
    • wszystkich płatnych treści publikowanych w portalu gosc.pl.
  • brak reklam na stronach;
  • Niespodzianki od redakcji.
Masz subskrypcję?
Kup wydanie papierowe lub najnowsze e-wydanie.
1 / 1
oceń artykuł Pobieranie..