Kierunek słuszny :–)

W Watykanie zakończyło się spotkanie plenarne Europejskiej Komisji Biskupiej ds. Mediów. Prócz biskupów byli przedstawiciele Facebooka, Wikipedii i YouTube.

Nie zabrakło też specjalistów od internetowych przestępstw i zabezpieczeń. Wśród spraw, na które zwrócono uwagę dwie wydają się najważniejsze: podkreślenie, by wierzący w internecie w ogóle byli oraz by także tam próbowali wchodzić w międzyludzkie relacje. Choćby współtworząc to, co spece nazywają Web 2.0 – sieć, w której wszyscy mogą być twórcami. Kościół w internecie jest. Poczynając od oficjalnych stron, po udzielających się w różnorakich dyskusjach. Gorzej z owym tworzeniem Web 2.0.

Umożliwienie czytelnikowi współtworzenia treści na stronie czy w portalu to konieczność ciągłego nadzoru. Tego nie widać, ale jest to dość czasochłonne. Jednak bez nadzoru strona szybko zamienia się w śmietnik. Wiemy o tym w portalu Wiara.pl, bo od lat prowadzimy forum, czata, nadzorujemy blogi i umożliwiamy komentowanie tekstów. Od lat prowadzimy też serwis Zapytaj, w którym pomagamy czytelnikom znaleźć odpowiedzi na nurtujące ich pytania. Tak wygląda to dzisiaj.

A przecież ciągle się rozwijamy. „Chrześcijańska strona w internecie musi zajmować się światem, a nie odcinać się od niego – stwierdził podczas spotkania bp Di Falco, przewodniczący Europejskiej Komisji Biskupiej ds. Mediów. – Idealny portal chrześcijański budzi sumienia stawiając na dobro, prawdę i piękno, które pociągają człowieka, jest otwarty na dialog i dyskusję, ukazując jednocześnie, że »nie przekroczy pewnych podstawowych zasad«”. Do ideału pewnie nam jeszcze daleko, ale cieszymy się, że zmierzamy w dobrym kierunku: – )

Czytaj codzienne komentarze w portalu wiara.pl

Dziękujemy, że z nami jesteś

To dla nas sygnał, że cenisz rzetelne dziennikarstwo jakościowe. Czytaj, oglądaj i słuchaj nas bez ograniczeń.

W subskrypcji otrzymujesz

  • Nieograniczony dostęp do:
    • wszystkich wydań on-line tygodnika „Gość Niedzielny”
    • wszystkich wydań on-line on-line magazynu „Gość Extra”
    • wszystkich wydań on-line magazynu „Historia Kościoła”
    • wszystkich wydań on-line miesięcznika „Mały Gość Niedzielny”
    • wszystkich płatnych treści publikowanych w portalu gosc.pl.
  • brak reklam na stronach;
  • Niespodzianki od redakcji.
Masz subskrypcję?
Kup wydanie papierowe lub najnowsze e-wydanie.
« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Andrzej Macura, redaktor naczelny portalu wiara.pl