2 kwietnia o 21.37 bicie dzwonów w kościołach całego kraju, a w Krakowie głos „Zygmunta”, oznajmiło Polakom godzinę śmierci Jana Pawła II.
Podczas modlitewnych spotkań na ulicach i placach wspominano zmarłego przed rokiem Papieża i modlono się o jego rychłą beatyfikację.
* 28 czerwca w Poznaniu uczczono 50. rocznicę Poznańskiego Czerwca ’56. W obchodach rocznicy buntu robotników, którzy upomnieli się o wolność, o Boga, o prawo i chleb, uczestniczyli prezydenci Polski, Węgier, Słowacji, Czech i Niemiec.
* 26 sierpnia, w obecności ponad 200 tys. pielgrzymów, na Jasnej Górze odbyły się uroczystości związane z 50. rocznicą Jasnogórskich Ślubów Narodu. Przygotowany przez Prymasa Tysiąclecia kard. Stefana Wyszyńskiego tekst ślubów odczytał kard. Józef Glemp.
* 13 grudnia w całej Polsce odbyły się państwowe i kościelne uroczystości, upamiętniające 25. rocznicę wprowadzenia stanu wojennego.
* 16 grudnia w Katowicach uczczono 25. rocznicę pacyfikacji kopalni „Wujek”. W uroczystościach pod pomnikiem Dziewięciu z Wujka przy kopalni „Wujek” (na zdjęciu z lewej) oraz w Mszy św. w intencji ofiar w katowickiej katedrze uczestniczyli przedstawiciele władz, hierarchii kościelnej, rodziny zabitych górników oraz uczestnicy wydarzeń sprzed 25 lat.
To dla nas sygnał, że cenisz rzetelne dziennikarstwo jakościowe. Czytaj, oglądaj i słuchaj nas bez ograniczeń.
W Polsce