Co roku wrześniowa ramówka telewizji wzbudza duże emocje. Niektóre programy zostają zlikwidowane, pojawiają się w zamian nowe. Tym razem zmiany są większe i bardziej spektakularne niż zwykle. Informujemy o nich na str. 14–15.
Gdzieś w gąszczu sensacyjnych doniesień prasowych o zmianach personalnych znikają informacje najważniejsze. Od 1989 roku każdy nowy prezes zapewnia, że będzie bronił niezależności telewizji przed ingerencjami polityków, tak jak to się dzieje w brytyjskiej BBC. Czy Bronisławowi Wildsteinowi się uda? Wywiad z nim publikujemy na stronach 16–17.
Wzorem innych państw mają u nas wkrótce powstać telewizyjne kanały tematyczne, wśród nich sportowy. Można powiedzieć, w samą porę, bo szykuje się kolejna dyscyplina sportowa, która ma szanse porwać Polaków. Udany debiut Roberta Kubicy w zawodach Formuły 1 sprawił, że zainteresowanie zmaganiami kierowców najszybszych aut błyskawicznie wzrosło.
Być może już wkrótce będzie tak, że zimą będziemy ściskać kciuki za Adama Małysza, a latem za Roberta Kubicę. Wyścigi samochodowe są znacznie bardziej skomplikowane niż skoki narciarskie. Nowi kibice mają więc czasem trudności ze zorientowaniem się w sytuacji podczas transmisji. Dlatego na str. 36–37 publikujemy wszystko, co o F1 każdy kibic powinien wiedzieć.
To dla nas sygnał, że cenisz rzetelne dziennikarstwo jakościowe. Czytaj, oglądaj i słuchaj nas bez ograniczeń.
Leszek Śliwa, redaktor prowadzący