USA: Konserwatywni katolicy sięgają po nowe techniki

Działająca od 2000 konserwatywna organizacja katolicka „CatholicVote”, która m.in. walczy z aborcją w ustawodawstwie amerykańskim, sięgnęła obecnie do tzw. geofencingu.

Jest to technika polegająca na ustaleniu granicy wirtualnej, pokrywającej się z geograficzną, która pozwala administratorowi wykrywać przedmioty znajdujące się na danej przestrzeni. Jej celem zdobycie głosów ok. 700 tys. katolików dla poparcia „reprezentującego wartości katolickie kandydata na gubernatora stanu Wirginia”.
Paradoksem jest to, że postulowany przez „CatholicVote” kandydat republikanów Glenn Allen Youngkin jest protestantem. Jego przeciwnik – demokrata Terry McAuliffe jest co prawda katolikiem, ale – podobnie jak prezydent Joe Biden – popiera ustawy aborcyjne, "małżeństwa" gejów i ruch LGBTQ.

Przewodnicząc „CatholicVote” Brian Burch w wywiadzie dla telewizji Fox-News 18 września powiedział, że działalność jego organizacji pragnie „dotrzeć przede wszystkim do tych katolików, którzy uczęszczają na niedzielne Msze św.”. Oznajmił, że na ich smartfony „wysyłamy swoje ogłoszenia”, dodając, że jeszcze ważniejszy od tego jest osobisty kontakt z wiernymi z tej samej parafii. „Chodzi o rozmowę człowieka z człowiekiem i przekonanie rozmówcy co do naszych wartości. Działamy już w 180 parafiach z 200 istniejących” – oświadczył Burch.

Jednocześnie wskazał, że działalność ta nie ma charakteru „partyzanckiego”, tzn. organizacja trzyma się „ogólnie przyjętych praw i zwyczajów”.

„CatolicVote” istnieje jako domena internetowa od 2000, stworzona przez Sojusz (Alians) Katolicki, powstały w 1995, i od początku tworzy wspólną platformę z protestantami z „Koalicji Chrześcijańskiej” (Christian Coalition), z którymi dzieli wspólne wartości, m.in. ochronę życia nienarodzonych. Właśnie dlatego w najbliższych wyborach w Wirginii, zaplanowanych na 2 listopada, „Głosujący Katolicy” popierają przeciwnego aborcji protestanta Glenna Youngkina.

« 1 »