W najnowszym "Gościu" m.in.:

O tym, że człowiekowi Jezusa nie można niczego ukraść, a także:

Ekonomia nieba [Franciszek Kucharczak]

Jezus nie obiecuje, że tych, którzy za Nim idą, nie dotknie żadna materialna szkoda. Nikomu nie gwarantuje finansowej pomyślności. Realizacja Jezusowego „nie troszczcie się” jest uwolnieniem. Każda materialna inwestycja już na starcie jest skazana na stopniową degradację i ostateczny zanik. Serce przywiązanie do skarbu w niebie to jedyna inwestycja ekonomicznie uzasadniona, bo sięgająca wieczności i przez to niezniszczalna.

 

Pieśń nie przez nas wymyślona [Agata Combik]

Ludzie z różnych stron świata przyjeżdżają do Taizé, które cieszy się niesłabnącym powodzeniem wśród młodych wiernych. Typowe dla tego miejsca „Ora et labora” nasuwa myśl o prastarych tradycjach niepodzielonego jeszcze tak bardzo Kościoła, z których czerpie ekumeniczna wspólnota.  

 

Małżeństwo szczęśliwe [Barbara Gruszka-Zych]

O sensie życia, dzieciach i realiach codzienności opowiadają Aleksandra Brzemia-Bonarek i jej mąż Piotr Bonarek, rodzice pięciorga dzieci, którzy zostali powołani przez papieża Franciszka do pracy w watykańskiej dysakterii do spraw świeckich, rodziny i życia. - Kiedy myślę „szczęśliwe małżeństwo”, to widzę nasze – stwierdza rozmówca.

 

Razem! [Marcin Jakimowicz]

Wspólnota prowadząca parafię? To, co wydawało się duszpasterskim eksperymentem, okazało się strzałem w dziesiątkę. Przed ośmiu laty abp Henryk Hoser, ordynariusz warszawsko-praski, zaprosił wspólnotę Chemin Neuf do prowadzenia parafii pw. Opatrzności Bożej. Był to bardzo odważny krok, bo duszpasterstwo nad Wisłą nie miało takiego doświadczenia.

« 1 »
DO POBRANIA: |