Zapisane na później

Pobieranie listy

Partner ciekawy, ale niełatwy

Kazachstan – kraj ogromnych możliwości, położony między Rosją i Chinami – musi być ważny dla polskiej polityki. Prezydent Andrzej Duda będzie tam nie tylko rozmawiał z elitą polityczną, ale też wspierał nasz biznes.

Andrzej Grajewski

|

GN 36/2017

dodane 07.09.2017 00:00
0

Prezydent blisko tydzień spędzi w Kazachstanie, m.in. występując w czasie Dnia Polskiego na Expo 2017, które odbywa się w Astanie. Otworzy także Forum Gospodarcze, w którym weźmie udział spora grupa polskich przedsiębiorców, gotowych na inwestowanie m.in. w przemyśle spożywczym, informacyjnym czy w energetyce. Kazachstan jest krajem rozwijającym się, jak wynika z ubiegłorocznej oceny Banku Światowego, najszybciej na obszarze postsowieckim poza krajami nadbałtyckimi. PKB Kazachstanu na głowę mieszkańca jest większe niż w Rosji, ma także świetnie wykształconą kadrę menedżerską oraz dość stabilne prawo. To jednak nie oznacza, że polski biznes łatwo może tam osiągnąć sukces.

Dziękujemy, że z nami jesteś

To dla nas sygnał, że cenisz rzetelne dziennikarstwo jakościowe. Czytaj, oglądaj i słuchaj nas bez ograniczeń.

W subskrypcji otrzymujesz

  • Nieograniczony dostęp do:
    • wszystkich wydań on-line tygodnika „Gość Niedzielny”
    • wszystkich wydań on-line on-line magazynu „Gość Extra”
    • wszystkich wydań on-line magazynu „Historia Kościoła”
    • wszystkich wydań on-line miesięcznika „Mały Gość Niedzielny”
    • wszystkich płatnych treści publikowanych w portalu gosc.pl.
  • brak reklam na stronach;
  • Niespodzianki od redakcji.
Masz subskrypcję?
Kup wydanie papierowe lub najnowsze e-wydanie.
1 / 1
oceń artykuł Pobieranie..

Andrzej Grajewski

Dziennikarz „Gościa Niedzielnego”, kierownik działu „Świat”

Doktor nauk politycznych, historyk. W redakcji „Gościa” pracuje od czerwca 1981. W latach 80. był działaczem podziemnych struktur „Solidarności” na Podbeskidziu. Jest autorem wielu publikacji książkowych, w tym: „Agca nie był sam”, „Trudne pojednanie. Stosunki czesko-niemieckie 1989–1999”, „Kompleks Judasza. Kościół zraniony. Chrześcijanie w Europie Środkowo-Wschodniej między oporem a kolaboracją”, „Wygnanie”. Odznaczony Krzyżem Pro Ecclesia et Pontifice, Krzyżem Wolności i Solidarności, Odznaką Honorową Bene Merito. Jego obszar specjalizacji to najnowsza historia Polski i Europy Środkowo-Wschodniej, historia Kościoła, Stolica Apostolska i jej aktywność w świecie współczesnym.

Kontakt:
andrzej.grajewski@gosc.pl
Więcej artykułów Andrzeja Grajewskiego