Zmaganie o to, czy świat będzie muzułmański czy chrześcijański, rozegra się w Afryce. Tak uważają islamiści.
08.08.2016 10:31 GOSC.PL
Dlaczego w Afryce krew chrześcijan leje się strumieniami? Dlaczego to Czarny Ląd jest ziemią, w którą wsiąka krew tylu nowych męczenników?
Wystarczy prześledzić statystyki dotyczące Afryki, w której każdego dnia chrześcijanami zostaje aż 23 tysięcy ludzi, by odkryć, że dynamiczny rozwój Kościoła na Czarnym Lądzie to największa ekspansja chrześcijaństwa w historii świata. W Afryce w 2002 roku działało 414 katolickich seminariów, pięć lat później aż 465. Co rok na kontynencie przybywa tysiąc nowych księży. Prognozuje się, że liczba katolików w Afryce przekroczy liczbę katolików w Europie już za kilkanaście lat. Przed stu laty w Afryce było tylko 400 tysięcy katolików, dziś jest ich ponad 165 milionów.
Już przed dziesięciu laty w wywiadzie dla arabskiej telewizji al-Dżazira szejk Ahmad al-Kataani, libijski uczony islamski i dyrektor ośrodka kształcenia imamów i głosicieli Koranu alarmował: „Co roku 6 mln muzułmanów przyjmuje chrzest, a średnio co godzinę w samej tylko Afryce 667 muzułmanów przyjmuje wiarę chrześcijańską”. Socjolog religii Włoch prof. Massimo Introvigne, który w latach 2011-12 był przedstawicielem Organizacji Bezpieczeństwa i Współpracy w Europie do walki z rasizmem, ksenofobią i dyskryminacją, w rozmowie z Radiem Watykańskim podkreślił, że gwałtowny wzrost przemocy islamskiej w Afryce ma ściśle określoną strategię: „Islamiści uważają, że rozstrzygające zmaganie o to, czy świat będzie muzułmański czy chrześcijański, rozegra się w Afryce. Islam już przegrał tę bitwę, dlatego odpowiada na to bombami”.
Marcin Jakimowicz Urodził się w 1971 roku. W Dzień Dziecka. Skończył prawo na Uniwersytecie Śląskim. Od 2004 roku jest dziennikarzem „Gościa Niedzielnego”. W 1998 roku opublikował książkę „Radykalni” – poruszające wywiady z Tomaszem Budzyńskim, Darkiem Malejonkiem, Piotrem Żyżelewiczem i Grzegorzem Wacławem „Dzikim”. Wywiady ze znanymi muzykami rockowymi, którzy przeżyli nawrócenie i publicznie przyznawali się do wiary w Boga stały się rychło bestsellerem. Od tamtej pory wydał jeszcze kilkanaście innych książek o tematyce religijnej, m.in. zbiory wywiadów „Wyjście awaryjne” i „Ciemno, czyi jasno”.