Sejmik woj. łódzkiego

 

Poparcie dla komitetów*

29,48 20,54 8,62 31,21

*Dane z 17 listopada z godz. 21.

Triumf Burzyńskiego

Wciąż nie są znane oficjalne wyniki wyborów samorządowych.

Część komisji do tej pory nie opuściła lokali wyborczych. Powodem jest awaria systemu informatycznego, który z założenia miał pomóc zliczać głosy. Zdaniem Państwowej Komisji Wyborczej, system już działa.

Według cząstkowych danych, w wyborach do Sejmiku Województwa Łódzkiego wygrało PiS, uzyskując 28 proc. głosów. W woj. mazowieckim zwyciężyło PSL z  34-proc. poparciem.

Wśród lokalnych samorządów w naszym regionie największe zwycięstwo odniósł Komitet Wyborczy Wyborców Zbigniewa Burzyńskiego, zgarniając wszystkie mandaty do Rady Miasta w Kutnie. Z. Burzyński, dotychczasowy prezydent tego miasta, został wybrany w I turze na kolejną kadencję, uzyskując 64 proc. głosów.

II tura wyborów na burmistrza i prezydenta zapowiada się m.in. w Łowiczu, Głownie, Rawie Mazowieckiej, Sochaczewie i Żyrardowie.

Frekwencja w wyborach przekroczyła 40 proc. Największa była w gminie Wiskitki, gdzie do wyborów poszło ok. 50 proc uprawnionych do głosowania.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

mk

Dyskusja zakończona.

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Najnowszy numer

GN 29/2024

21 lipca 2024

ks. Adam Pawlaszczyk ks. Adam Pawlaszczyk Redaktor naczelny „Gościa Niedzielnego”, wicedyrektor Instytutu Gość Media. Święcenia kapłańskie przyjął w 1998 r. W latach 1998-2005 pracował w duszpasterstwie parafialnym, po czym podjął posługę w Sądzie Metropolitalnym w Katowicach. W latach 2012-2014 był kanclerzem Kurii Metropolitalnej w Katowicach. Od 1.02.2014 r. pełnił funkcję oficjała Sądu Metropolitalnego. W 2010 r. obronił pracę doktorską na Wydziale Prawa Kanonicznego UKSW w Warszawie i uzyskał stopień naukowy doktora nauk prawnych w zakresie prawa kanonicznego.

Czy potrzeba nowego Blachnickiego?

Przyznam, wzruszył mnie czytelnik, pan Władysław z Warszawy, który po moim ostatnim felietonie wstępnym jął mnie pocieszać: „50 lat temu opowiadano, że bogaci Amerykanie, czasem tzw. nuworysze, działają według schematu. Udają się do psychoanalityka, ten po ich zbadaniu przygotowuje listę książek, które powinny znajdować się w ich domowych bibliotekach. Następnie udają się do firmy, która według owej listy przygotowuje ściankę (drzwiczki) do baru, może grzbiety namalować czy wyrzeźbić i pewnie musi dostać zezwolenie od wydawców ze względu na prawa autorskie… Jak widać, proceder nie jest nowy”.

Więcej w Artykuł