Co mówi dziś Duch do Kościoła? Jak przyglądnąć się charyzmatycznym rzeczywistościom z perspektywy uniwersyteckiej katedry? Czy słowo „duchowość” musi koniecznie pachnieć Orientem? Dowiesz się w Katowicach. Już w październiku.
Słowo „duchowość” rzadko pojawia się w mediach. Ostatnio padało najczęściej w kontekście informacji o śmierci Małgorzaty Braunek. Była buddystką – pisano – a słowo „duchowość” przeplatano z tytułami filmów, w których grała. Z całym szacunkiem dla wyborów aktorki: nie możemy tego hasła pakować jedynie do szufladki pachnącej Orientem.
Na Wydziale Teologicznym Uniwersytetu Śląskiego startuje od października niezwykle ciekawe studium – trwający przez trzy semestry blok zajęć poświęconych duchowości. Studia Podyplomowe Teologii Duchowości skierowane są dla każdego, kto chciałby zapoznać się z chrześcijańską tradycją duchową, ale przede wszystkim dla tych, którzy aktywnie działają w ruchach, wspólnotach i stowarzyszeniach albo przygotowują się do podjęcia takich zadań. To studia podyplomowe, więc kandydaci powinni legitymować się ukończeniem przynajmniej studiów wyższych I stopnia, ale ich program nie zakłada ukończenia studiów z teologii. Zajęcia będą otwarte dla absolwentów dowolnego kierunku.
To dla nas sygnał, że cenisz rzetelne dziennikarstwo jakościowe. Czytaj, oglądaj i słuchaj nas bez ograniczeń.
Marcin Jakimowicz