Nie żyje aktor Philip Seymour Hoffman

Zdobywca Oscara prawdopodobnie przedawkował narkotyki.

Amerykański aktor Philip Seymour Hoffman, zdobywca Oscara za najlepszą rolę męską w filmie "Capote" (2005), został znaleziony w niedzielę martwy w swym apartamencie w nowojorskiej dzielnicy Greenwich Village. 46-letni aktor najpewniej przedawkował narkotyki.

Jak poinformowali anonimowi przedstawiciele policji, Seymour Hoffman został znaleziony na podłodze w łazience ze strzykawką w ramieniu. W apartamencie aktora znaleziono ponadto celofanowe koperty, najpewniej zawierające heroinę. Substancję przekazano do przebadania w laboratorium.

Według policji przyczyną śmierci było najprawdopodobniej przedawkowanie narkotyku.

Ciało aktora znalazł jego przyjaciel, który zadzwonił na policję, oraz jego asystent.

Rodzina aktora oświadczyła, że "jest zdruzgotana" wiadomością o jego "nagłej i tragicznej śmierci". Philip Seymour Hoffman zostawił swą partnerkę życiową Mimi O'Donnell, z którą był 15 lat, i troje ich wspólnych dzieci.

Aktorstwem zainteresował się, gdy uczęszczał do Fairport High School. Dał się poznać szkolnej publiczności, biorąc udział w kilku przedstawieniach, m. in. "MASH" i "Śmierci komiwojażera". Po ukończeniu prestiżowej New York University's Tisch School of Drama imał się wielu różnych zajęć, zatrudniał się m.in. jako kelner i ochroniarz. W 1991 roku zadebiutował na dużym ekranie rolą w filmie Amy Poe "Triple Bogey on a Par 5 Hole". Przełom w karierze Philipa nastąpił rok później, gdy Martin Brest obsadził go obok Ala Pacino i Chrisa O'Donnella w przebojowym "Zapachu kobiety". Przez lata aktor rozwijał swój niecodzienny talent aktorski, występując w wielu filmach, a także na deskach teatru, zbierając znakomite recenzje od krytyków i publiczności, prezentując doskonały warsztat i udowadniając wielką wszechstronność.

Oprócz najwyższego wyróżnienia Akademii Filmowej za rolę w filmie "Capote", Philip Seymour Hoffman był trzykrotnie nominowany do Oscara za role drugoplanowe w filmach: "Mistrz" ("The Master"; 2013 r.), "Wątpliwość" ("Doubt"; 2009 r.) oraz "Wojna Charliego Wilsona" ("Charlie Wilson's War"; 2008 r.).

« 1 »

filmweb /PAP