GN: W szklanej pułapce

Joanna Bątkiewicz-Brożek spędziła trzy dni w klinice Medycyny Rozrodu i Ginekologii Pomorskiego Uniwersytetu Medycznego w Szczecinie oraz w klinice Vitrolive, obserwując drogę in vitro od początku do niemal końca.

Powstał wstrząsający fotoreportaż z miejsca, gdzie dzieci są poczynane w nienaturalnych warunkach. Tekstowi towarzyszy komentarz ks. Tomasza Jaklewicza przypominający argumenty wskazujące, na czym polega zło in vitro.

Poza tym w numerze:

 

Zapłacz nad sobą! [ks. Tomasz Jaklewicz]

Jedną z najbardziej wstrząsających scen w Ewangelii jest opis zdrady św. Piotra. Skała poddana próbie, krusząca się, rozpadająca w proch. Słowa „Nie znam Go, kobieto” to obraz każdego grzechu. Grzesząc, mówisz Bogu: „Nie znam Cię, daj mi spokój”. Piotr ostatecznie zdał sobie sprawę ze swojej słabości, zapłakał nad sobą. I w tym momencie narodził się święty Piotr, rozumiejący już, że potrzebuje przebaczenia, że bez Bożego miłosierdzia nie da rady. Każdy z nas przechodził, przechodzi, a może dopiero będzie przechodził przez to samo co Piotr. Autor tekstu daje wskazówki, jak stawać się na wzór świętego już Piotra.

 

Bandycka dusza [rozmowa z Lechem Dyblikiem]

Rozmowa zaczyna się od niezwykłego wyznania znanego aktora: - Całe dobro, które rozpoczęło się w moim życiu, przyszło, gdy postanowiłem, że… się powieszę. Na szczęście do tego nie doszło. Wspomina, że jego terapeuta widzi w tym rękę Opatrzności. On sam podziela tę opinię. Jego odpowiedzi na pytania Marcina Jakimowicza układają się w mądrą opowieść o grzechu i jego konsekwencjach a także o odbudowywaniu siebie i dojrzewaniu w wierze.

 

Misja kobiety [Joanna Bątkiewicz-Brożek]

– Przemoc, seks i sensacja – miałam dość. Wiedziałam, że albo zostanę w telewizji, albo zrezygnuje z pasji – mówi amerykańska dziennikarka Teresa Tomeo. Po 19 latach pracy w laickich mediach wybrała prawdę i Jezusa. Tomeo mówi o sobie z dumą: katolicka feministka. Promuje małżeństwo, wierność, sakramenty. Podkreśla z przekonaniem, że kobiety mają misję do spełnienia w Kościele. Powtarza to na kongresach, w telewizji. – Mamy mówić ludziom o Chrystusie, być apostołkami Ewangelii.

« 1 »