Powstał film dokumentujący wydarzenia II Światowego Kongresu Bożego Miłosierdzia, który odbył się w Łagiewnikach w ubiegłym roku. Zawiera on m. in. unikalne świadectwo uzdrowienia, jakie złożyła podczas tego spotkania s. Marie Simone Pierre. Jej uzdrowienie z choroby Parkinsona zostało uznane w procesie beatyfikacyjnym Jana Pawła II.
40-minutowy film dokumentalny pt. „Miłosierdzie źródłem nadziei” został zrealizowany podczas II Światowego Kongresu Bożego Miłosierdzia w krakowskich Łagiewnikach w październiku 2011 roku. Zawiera migawki z najważniejszych wydarzeń Kongresu: nabożeństw, konferencji, świadectw oraz pielgrzymek do Auschwitz-Birkenau i Wadowic. Reportaż wzbogacony został o wypowiedzi uczestników kongresu, zarówno świeckich czcicieli Bożego Miłosierdzia z różnych stron świata, jak i przewodniczących modlitwom i wygłaszających konferencje hierarchów kościelnych, m. in. kard. Christopha Schönborna, kard. Angelo Comastriego, kard. Kazimierza Nycza, abp. Tadeusza Kondrusiewicza.
Rolę komentatora i przewodnika po najważniejszych punktach programu kongresu objął metropolita krakowski kard. Stanisław Dziwisz. „Jesteśmy wszyscy szczęśliwi, ponieważ ten Kongres był bardzo udany. Mówiąc po świecku: to wielki sukces. W Europie budujemy wspólnotę krajów europejskich na bazie politycznej, ekonomicznej, nie na wartościach chrześcijańskich. A tu, wokół Kongresu i po Kongresie, tworzy się wielka wspólnota ludzi na całym świecie wokół idei miłości miłosiernej, solidarności. Stworzenie tej platformy pojednania, zaufania, miłości – do tego trzeba wrócić, to trzeba pielęgnować i rozwijać” – mówił podsumowując owoce Kongresu metropolita krakowski.
O uzdrawiającej mocy Bożego Miłosierdzia opowiadała podczas Kongresu w Łagiewnikach s. Marie Simone Pierre. Świadectwo francuskiej zakonnicy zostało utrwalone i jest dołączone do filmu. Dodatkiem do płyty są rozmowy studentów Uniwersytetu Papieskiego Jana Pawła II w Krakowie z hierarchami kościelnymi na temat idei i przesłania Kongresu w Łagiewnikach
Film dokumentalny „Miłosierdzie źródłem nadziei” został zrealizowany w dwóch wersjach językowych: polskiej i angielskiej. Jego producentem jest Fundacja Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Krakowie-Łagiewnikach.